pá 15.7.2022
MUZ

První polský test: Karmiotissa - Baník 0:1

První prověrka v rámci herního soustředění skončila vítězstvím Baníku. Slezané si v lázeňském městečku Busko-Zdrój poradili s kyperskou Karmiotissou 1:0.

Baník měl po většinu zápasu územní převahu, v prvním poločase výraznou. A velmi brzy se dostal do šance. Muhamed Tijani se po chybě Josefa Hušbauera dostal v šestnáctce kyperského týmu osamocen ke střele, ale na Milana Knoblocha, dalšího z Čechů v týmu vedeném trenérem Dušanem Uhrinem, nevyzrál. Knobloch mu jeho ránu z velké blízkosti chytil.

Ve 14. minutě vstřelil Baník gól a vzhledem k průběhu utkání se zdálo, že zřejmě ne poslední. Ale nakonec se právě trefa Marka Jaroně ukázala jako rozhodující gól utkání. Celá akce začala kolmou rozehrávkou Jakuba Pokorného směrem dopředu, k míči se pak na pravé straně dostal Muhammed Sanneh, s bránícím hráčem soupeře si poradil tak, že jej kličkou posadil na zem a posunul si míč z boku do šestnáctky. Poslal perfektní pas na malé vápno a přesně našel Marka Jaroně, který se zblízka nemýlil.

Baník mohl přidat další góly. Málo chybělo Muhamedu Tijanimu, jenž hlavičkoval do šibenice. Knobloch však k míči doplachtil a vyškrábnul jej. Velmi nebezpečně pálil z nějakých čtrnácti metrů Marek Jaroň, jeho křížná střela těsně minula pravou tyč.

Soupeř se k přímé střele na branku dostal v závěru poločasu, Jiří Letáček ji bez problému chytil.

Po přestávce pálil zpoza šestnáctky mimo i Petr Jaroň. Hezkým kouskem se pak prezentoval Muhamed Tijani. V obležení dvou hráčů soupeře, které udržel na zádech, si autový vhoz Jana Fulneka zpracoval tak, že míč nenechal spadnout na zem a druhým dotekem ze vzduchu okamžitě střílel na branku. Přestřelil, ale potlesk si vysloužil.

Málo pak chybělo Danielu Smékalovi k tomu, aby před brankou hlavou lépe dosáhl na centrovaný míč a zblízka jej poslal do branky. Stačil ale balon pouze líznout.

V závěru zápasu dostal soupeř možnost zahrávat přímý kop ze sedmnácti metrů, míč letěl mimo a Baník vítězství uhájil.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

PAVEL VRBA: "Hlavně v prvním poločase jsme měli spoustu situací, které kdybychom dohráli lépe, vedli bychom o poločase více než 1:0. A dohráli bych zápas ve větším klidu. Ve finální fázi jsme byli zbytečně zbrklí a nepřesní."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

15.
pátek
července
Karmiotissa VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:1
Branka: 14. M. Jaroň (Sanneh).
Diváci: 100

Sestavy

Karmiotissa

Knobloch – Tzanakakis, Hubočan, Medjimorec, Čelůstka – Kaltsas, Hušbauer, Christou, Yebli, Gradinaru – Coulibaly. Střídali: Avram, De Noiser, Samir, Androniku, Economides, Andrish, Spoljarič, Podstawski, El Aluchi, Antonio Milo, Fabinho.

Baník

Letáček – Sanneh, Pokorný, Chlumecký, Fulnek – Budínský (71. Almási), Kaloč (59. Tetour) – Buchta, P. Jaroň, M. Jaroň (63. Kuzmanovič) – Tijani (59. Smékal)
7
Karel
Pojezný
11
Eldar
Šehić
17
Michal
Frydrych
35
Jakub
Markovič
4
Robert
Mišković
30
Jiří
Letáček
0
Paixao da Silva
Ewerton
26
Filip
Blažek
24
Jan
Juroška
13
Samuel
Grygar
21
Jiří
Klíma
10
Matěj
Šín
20
Abdullahi
Tanko
9
David
Buchta
15
Patrick
Kpozo
5
Jiří
Boula
28
Filip
Kubala
19
David
Lischka
77
Gigli
Ndefe
12
Tomáš
Rigo
29
Ladislav
Takács