ne 26.3.2023

Posílené béčko přehrálo Kvítkovice

Baník potvrdil tři body z Velkého Meziříčí výhrou 3:1 nad Kvítkovicemi. Dvakrát skóroval Daniel Smékal a baníkovci se vzhledem k zaváhání vedoucí Kroměříže opět přiblížili prvnímu místu.

S několika posilami z áčka si domácí od začátku vynutili převahu a v 17. minutě ji po Šehičově centru z křídla zužitkoval z malého vápna poprvé Smékal.

Baník měl navrch, ale hosté pozorně bránili. A tak se na druhý gól čekalo až do 66. minuty: Buchta počkal, až mu z druhé vlny přiběhne Juroška, který se pak z velkého vápna opřel do balonu a míč těsně nad zemí zaplul k tyči.

Hotovo ještě nebylo, protože v 77. minutě se v šestnáctce probil k zakončení Chovan.

Naštěstí přišla okamžitá odpověď a po dalším centru Buchty zkrotil balon uvnitř vápna Smékal a prostřelil Kalinu.

Milan Chalupa: “Zápas jsme si zbytečně komplikovali přehráváním herních situací a pak jsme chtěli situaci vyřešit dlouhou přihrávkou, což ve větrném počasí a na konsolidovaný blok soupeře nemohlo platit. Naopak, když jsme práci s míčem zrychlili, trpělivě otáčeli těžiště hry, podařilo se nám obranný val Kvítkovic trhat a vytvářeli jsme si zajímavé situace. Co se týká samotného výsledku, jedna podceněná situace v defenzivě a naše střelecká impotence je důsledkem toho, že rozdíl ve skóre nebyl vyšší.”