st 21.9.2016

Pohárová výstraha: Litoměřicko – Baník 2:1

Zápasová šňůra neporazitelnosti se přetrhla v domácím poháru. Baník nezvládl utkání 3. kola MOL Cupu na půdě třetiligového Litoměřicka a po porážce 1:2 je z dalších bojů vyřazen. Jediným přesným střelcem se stal Martin Sus. Jeho vyrovnání však Severočeši po ostravském kiksu v obraně ihned negovali vítěznou brankou.

Trenér Vlastimil Petržela dodržel slovo a udělal osm změn v základní sestavě, které se musely odrazit na souhře hostujícího celku. Do první šance hosté pustili Kabeleho, který ale v šesté minutě mířil ještě těsně nad.

Baník měl územní převahu, ale se zahuštěným prostorem před litoměřickým vápnem si nevěděl rady. Gól, který mohl litoměřickou defenzívu více rozevřít, byl přesto ve 21. minutě na spadnutí. Baník vyzrál na ofsajdovou past, Lupták zprava poslal míč na malé vápno, ale Susovi před prázdnou brankou scházely decimetry.

Tak situaci ještě přitížil vedoucí gól domácích. Baník přišel o míč uprostřed pole a Kabele po rychle sehrávce za ostravskou obranu ze sóla s přehledem obstřelil Chmiela.

Hosté, kteří do druhé půle nastoupili se střídajícími Mondekem a Chvějou, dále hráli na útočné polovině, ale převaha byla bezzubá. Výjimkou byla 70. minuta. Ostravským se konečně povedlo přejít přes obrannou linii a Celbův centr z pravého křídla umístil do sítě nekrytý Sus.

Jenže než se Baník stačil nadechnout k náporu, dostal definitivní direkt. Po kiksu v obraně zůstal úplně sám před Chmielem Šimkovský a nemýlil se.

Baníkovský křečovitý tlak přesto v závěru zplodil ještě dvě šance. Jakub Šašinka ale z těžké otočky na malém vápně netrefil bránu a jeho bratr Ondřej vzápětí z šestnáctky orazítkoval tyčku.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Štve mě, že jsme takovým způsobem prohráli. Hráli jsme my, soupeř hlavně bránil, ale když dostaneme takové dva góly, nemůžeme myslet na vítězství. Chtěli jsme dát šanci hlavně mladým hráčům, ale dělali jsme hrozné chyby."

21.
Litoměřicko VS Baník
MOL Cup

Branky: 54. Kabele, 72. Šimkovský - 70. Sus. Rozhodčí: Váňa - Wilczek, Flimmel. ŽK: Suchý, Grunert - Matěj, Hučko.