st 8.10.2014

Pohár FAČR: Baník - 1.FC Slovácko 1:1

První zápas čtvrtého kola Poháru FAČR mezi domácím Baníkem a 1.FC Slovácko skončil remízou 1:1. V závěru prvního poločasu se hosté ujali vedení zásluhou Milana Kerbra. Baník vyrovnal v 77. minutě, kdy Narhovu střelu směřující za brankovou čáru doklepl do sítě Filip Kaša. Odveta se hraje ve středu 29. října od 17 hodin v Uherském Hradišti.

Oba týmy nastoupily oproti sobotnímu ligovému souboji, který vyzněl lepe pro Ostravany, z různých důvodů v pozměněných sestavách. Jako první zahrozil v 10. minutě Baník, po rohovém kopu se dostal k hlavičce Frydrych, míč letící podél vápna se ještě snažil ve skluzu trefit Petrus, ale k zakončení mu chyběly centimetry. Za šest minut došlo k dalšímu vzrušení před brankou Slovácka, když Narh utekl svému strážci a přihrával pod sebe de Azevedovi. Střelu brazilského záložníka však hosté zblokovali.

Baník byl v prvním poločase lepším týmem, především díky velké úspěšnosti v osobních soubojích mnohdy nepustil Slovácko na útočnou polovinu. Jeho slibně se rozvíjející akce ale většinou končily před pokutovým územím uherskohradišťského celku. Ale paradoxně to bylo Slovácko, které ve 44. minutě otevřelo skóre zápasu. Hosté lehce získali míč po Azevedově nepřesně zahrané standardní situaci a pelášili do rychlého protiútoku. Výhodu přečíslení vyřešil Havlík bravurně, když vysunul nabíhajícího Kerbra, a ten střelou k protější tyči překonal Šroma.

Druhý poločas přinesl o poznání vyrovnanější průběh. V 62. minutě na sebe upozornil nejlepší střelec Synot ligy Došek, který po Divišově centru hlavičkoval vedle levé ostravské tyče. Baník mohl vzápětí odpovědět po Gregušově individuální akci, slovenského záložníka hosté na poslední chvíli obrali o míč.

V 77. minutě Baník vyrovnal na 1:1. Šašinka poslal skvělou přihrávku za obranu na Narha, který překonal vybíhajícího brankáře Melichárka. Míč směřující za brankovou čáru pak dokopl do sítě pohárový střelec Kaša, jehož gól zařídil Baníku postup přes Frýdek-Místek. Čtyři minuty před koncem Baník mohl strhnout vítězství na svou stranu, ale Matěj z dobré pozice mířil jen do míst, které vážněji neohrozily Melichárka v brance Slovácka.

8.
Baník VS Slovácko
Pohár FAČR

Branky: 77. Kaša - 44. Kerbr. Žluté karty: Sukup, Narh, Matěj - Košút, Šimko. Rozhodčí: Jech – Hájek, Peřina.