so 4.9.2021
MUZ

Oslava přátelství fanoušků: GKS - Baník 0:2

Ve slavnostní atmosféře, která provázela prakticky celý zápas hraný na počest čvrtstoleté družby mezi fanoušky, vyhrál Baník na půdě GKS Katovice 2:0. O góly se postarali Denis Granečný a Jan Juroška.

Už samotný nástup hráčů na hřiště dával znát výjimečnost tohoto přípravného zápasu. Kapitáni obou týmů přinesli speciální vlajky symbolizující družby mezi fanoušky obou týmů, oba celky společně zapózovaly fotografům.

Pak už se začalo hrát a Baník se ujal role favorita zápasu. Roman Potočný trefil gólmana, pak hlavičkoval nad, Jiří Klíma se ocitl v ofsajdu. V 15. minutě zaskočil domácího brankáře Denis Granečný a Baník se ujal vedení.

Zvýšit mohl Jiří Klíma, ale jeho gól neplatil kvůli předchozímu faulu.

A tak se změny skóre ujal Jan Juroška. Vystřelil z nějakých jedenácti dvanácti metrů a Baník vedl 2:0.

Hrozili i domácí, ale Viktor Budinský předvedl několik dobrých zákroků stejně jako ve druhé půli Radovan Murin. Domácí se nakonec snížení nedočkali a Baník slavnostní zápas vyhrál 2:0. 

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

ONDŘEJ SMETANA: "Jsem rád, že jsme hráli přípravný zápas v tak fantastické atmosféře. Tohle je pro kluky velká motivace, i když se jedná jen o přípravu. Škoda, že jsme nedali více gólů, šance jsme měli, ale nebezpečný byl i soupeř a z toho hlediska je velmi cenná nula vzadu. Ta se počítá i v přípravném zápase,"

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

4.
sobota
září
Katowice VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:2
Branky: 15. Granečný, 29. Juroška.
Diváci: 5000

Sestavy

Katowice

Królczyk - Wojciechowski, Sadowski, Kołodziejski, Gierach - Kiebzak, Błąd, Repka, Figiel, Rogala - Szwedzik. II. poločas: Kudła - Woźniak, Repka, Janiszewski, Pavlas - Sanocki, Kiebzak (61. Kozłowski), Jaroszek, Urynowicz, Samiec-Talar - Szwedzik.

Baník

Budinský (46. Murin) - Juroška, Pokorný, Harušťák, Granečný - Jánoš (84. Kulig), Budínský (84. Boháč)- Sor (81. Zálešák), De Azevedo, Potočný (76. Jaroň) - Klíma (81. Smékal).
4
Martin
Chlumecký
30
Jiří
Letáček
26
Muhamed
Tijani
17
Michal
Frydrych
32
Lukáš
Budínský
6
Daniel
Tetour
1
Martin
Hrubý
16
Jan
Laštůvka
24
Jan
Juroška
14
Petr
Jaroň
33
Eldar
Šehić
5
Jiří
Boula
22
Filip
Kaloč
18
Robert
Mišković
19
David
Lischka
23
Jaroslav
Svozil
11
Nemanja
Kuzmanović
21
Jiří
Klíma
9
David
Buchta
7
Karel
Pojezný
20
Jakub
Pokorný
99
Ladislav
Almási
29
Ladislav
Takács
3
Muhammed
Sanneh
25
Jiří
Fleišman
77
Gigli
Ndefe
13
Daniel
Smékal