ne 26.3.2023
ZEN

Oslabené Baňky remizovaly s Brnem 1:1

Ženy Baníku remizovaly v posledním utkání základní části s Lokomotivou Brno 1:1. Prohrávaly 0:1, přišly o vyloučenou hráčku, přesto dokázaly srovnat. Do nadstavbové části tak půjdou z poslední osmé příčky s tříbodovou ztrátou na aktuálně sedmou Duklu Praha.

Utkání začalo pro domácí Baník nejhorším možným způsobem. V 7. minutě trvalo domácím hráčkám příliš dlouho, než se vyrovnaly s verdiktem rozhodčích o tom, že vhazovat budou hráčky Brna. Toho hostující celek využil, rychle vhodil, rezultoval z toho rychlý výpad do otevřeného prostoru, přihrávka před branku a gól Kristýny Příkaské.

Brňanky měly v první půli ještě několik šancí na zvýšení náskoku, Denisa Haklová běžela sama na branku Baníku, zakončila vedle, ani střela Florine Dosimontové se těsně nevešla mezi tyče, a pak měla Haklová ještě jednou dost prostoru na to, aby zcela osamocena zakončila, ale opět netrefila branku.

Do druhé půle nastoupily Baňky v úplně jiném rozpoložení a najednou se začaly rýsovat možnosti. Volej Veroniky Regecové po rohovém kopu mířil vysoko, sólový únik Kláry Waltrové skončil na vynikajícím zákroku Gólmanky Fraňkové, která ránu domácí hráčky dokázaly nohou vykopnout. Po následném rohu se k nebezpečné střele z nějakých deseti metrů dostala srdnatě bojující Denisa Břenková, ale trefila jen brněnskou brankářku.

Brňanky zahrozily přímým kopem, který skončil na břevně, ale aktivnější byly nadále hráčky Baníku. Když se v 68. minutě nechala po druhé žluté kartě vyloučit Kateřina Lachká, zdálo se že snaze Baníku nebude dopřáno, ale Slezanky se vypjaly k ještě lepšímu výkonu a dočkaly se v deseti alespoň vyrovnání. V 76. minutě hlavičkovala po rohovém kopu Jana Blahová zcela mimo dosah brněnské brankářky a bylo to 1:1. Na úplný obrat už ale Baňky neměly síly.

V tabulce zůstaly ženy Baníku na poslední osmé příčce, která by znamenala sestup. Před začátkem nadstavbové části, v níž se s Duklou, Brnem a Plzní střetnou ještě dvakrát mají aktuálně tříbodovou ztrátu na sedmou Duklu.

Tabulka 1. ligy žen po základní části zde.

WITOLD ZAJAC: "Nemůžu říct, že jsme získali bod. Spíše jsme dva body ztratili. Na hřišti jsme ukázali, o co hrajeme, bylo to vidět na výkonu hráček od prvních vteřin. Bohužel jsme inkasovali první gól a nedokázali jsme se s tímto faktem hned vyrovnat. Ve druhé půli přišel další zlomový bod, tím byla červená karta. Ale tým se stmelil, přidal na důrazu a výsledkem byla vyrovnávací branka."

26.
března
Baník VS Horní Heršpice
1. liga žen

Branky: 76. Blahová - 7. Příkaská. Rozhodčí Hausnerová - Bystroňová, Dytková. ŽK: Blahová, Břenková, Lahká - Ruslerová, Lišková. ČK: 68. Lachká.