so 17.2.2018

Nepříjemnost na úvod. Baník – Slovácko 1:2

Vstup do jarní části sezony Baníku vůbec nevyšel. Svěřenci Radima Kučery utrpěli v důležitém utkání 17. kola HET ligy na Městském stadionu hodně bolestivou porážku 1:2 od tabulkového souseda a přímého rivala v záchranářském boji Slovácka. Jediným úspěšným střelcem byl nejlepší kanonýr zimní přípravy Tomáš Poznar.

Hned sedm nových posil se dostalo do základní sestavy a patnáct minut se hrálo podle not Baníku. Jenže počáteční územní převaha vyprchala bez výraznějšího efektu na útočné polovině a ještě hůře bylo, když Slovácko ve 33. minutě z první nebezpečné situace Hofmannem překonalo Jana Laštůvku, který byl proti ráně do protipohybu zcela bezmocný.

První gól byl jako rána na solar a domácí několik minut hledali půdu pod nohama. Ještě že proti parádní dělovce Janoška ve 40. minutě pohotově zakročil Laštůvka a projektil z třiceti metrů odklidil do bezpečí.

Ačkoliv i do druhé půle vstoupil aktivněji Baník, co z toho, když v 51. minutě seslal Petr z levé strany přesný centr na hlavu nejlepšího střelce Slovácka Zajíce, který míč z deseti metrů zkušeně prodloužil k tyči.

Baníkovci pod tlakem špatného skóre ještě víc ztuhli v křeči. Nevedlo se jim skoro vůbec nic. Až v 74. minutě byl Poznar odměněn za dřinu na hrotu ofenzívy, po Mičolově centru si se štěstím balon prohodil za obránce a z malého vápna propálil Heču.

Pár momentů se zdálo, že Baník se na hosty vrhne a zatlačí je do obrany, ale po chvíli se naděje na vyrovnání zase rozplynuly jako pára nad hrncem. Úplně v závěru pětiminutového nastavení se ještě v zajímavé situaci objevil v šestnáctce s míčem u nohy Hrubý, ale jeho pokus Heču nepřekvapil.

RADIM KUČERA: „Prvních patnáct, dvacet minut jsme byli aktivní. Presinkem jsme soupeři nedovolili kombinovat, ale pak nám z toho jednou, dvakrát vyjel a my jsme znejistěli. Pak jsme inkasovali gól z první vážnější akce a na nás padla velká křeč, ve které jsme zápas prakticky dohráli. Představovali jsme si ten zápas úplně jinak. Utkání se nám nepovedlo.“

MICHAL KORDULA: „Máme radost, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Moje pocity jsou ale rozpolcené, určitě bychom chtěli být aktivnější a místy jsme byli moc pasivní a nechtěli jsme hrát z tak hlubokého bloku. Vítězství je cenné, ale co se týče způsobu hry, tak tam musíme přidat.“