st 6.1.2021
MUZ

Navzdory šancím porážka: Baník - Prostějov 0:1

Úvodní přípravný duel Baník prohrál. Navzdory převaze a velkému množství gólových šancí podlehl druholigovému Prostějovu 0:1.

Baník si výborném přírodním pažitu od úvodu vytvořil převahu, postupně začaly přicházet i gólové šance. V úvodu byli nebezpeční i hosté, v 9. minutě se do velmi dobré pozice dostal Jakub Matoušek, pálil však nad. Pak už hrozil především Baník. Ve 20. minutě poslal Dyjan Carlos de Azevedo do šestnáctky přízemní centr, našel si ho Jakub Pokorný, jehož rána z jedenácti metrů letěla vedle.

O chvíli později našel Jakub Drozd u vzdálenější tyče Tomáše Zajíce, ale tomu se nepovedlo dostat míč do odkryté branky.

Další povedenou akci rozehrál Adam Jánoš. Vyslal dopředu Nemanju Kuzmanoviče, jenž prodloužil Tomáši Zajícovi. Zajíc předložil v šestnáctce číhajícímu Carlosi de Azevedovi, jehož zakončení dokázala prostějovská obrana zablokovat.

Ve 33. minutě mohl po centru Adama Jánoše skórovat Nermanja Kuzmanovič. Vychytal ho gólman a dorážku poslal "Kuzma" zblízka do spojnice!

Centr Muhammeda Sanneha poslal Nemanja Kuzmanovič hlavou vedle. A největší šance prvního poločasu přišla ve 43. minutě. Carlos de Azevedo našel Jakuba Drozda, ten v šestnáctce vylepšil pozici pro Daniela Tetoura. Záložník Baníku byl před malým vápnem, vystřelil, ale gólman Mucha bylon vyrazil. K vyraženému míči se dostal Tomáš Zajíc, zdálo se, že míč uklidí do sítě, ale Mucha jeho dorážku skvěle vyrazil. A to měl prostějovský gólman svůj nejlepší zákrok v utkání teprve předvést...

Po půli nejdříve Roman Potočný zamířil z přímého kopu vedle. 

V 57. minutě zacentroval Daniel Holzer, Roman Potočný hlavou přiťukl Pepe Menovi do tutové pozice na malém vápně a španělský fotbalista míč také z prvního doteku napálil na branku. Brankář Mucha předvedl na lajně fantastický zákrok. Nohama Menovu střelu senzačně vykopl mimo branku.

O chvíli později lapil brankář Prostějova i nebezpečnou střelu Daniela Holzera.

Rozhodnutí přišlo v 84. minutě. Prostějovský David Jurásek vypálil zhruba z 25 metrů, jeden z hráčů Baníku jeho ránu tečoval mimo dosah Viktora Budinského a míč obloukem doletěl do branky Baníku. 

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

LUBOŠ KOZEL: "Chtěli jsme rozložit zátěž. První poločas herně velmi dobrý výkon, bohužel bez gólů, i když šancí bylo dost. Finální fáze byla dnes naší největší slabinou. Druhá půle už nebyla taková, ale do cca nějaké 75. minuty to ještě sneslo meřítko. Pak už šel výkon dolů a v závěru jsme si to 'vyžrali'. Výsledek je zklamání, i když to dnes nebyla priorita."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

6.
středa
ledna
Ostrava VS Prostějov
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:0
Branka: 84. Jurásek.

Sestavy

FC Baník Ostrava

I. pol.: Budinský – Sanneh, Pokorný, Azackij, Fleišman – Jánoš, Drozd – de Azevedo, Tetour, Kuzmanovič – Zajíc. II. pol.: Budinský – Kukučka, Svozil, Stronati – Sanneh (75. Drozd), Chvěja, Kaloč, Mena, Holzer – Potočný, Šmiga.

1. SK Prostějov

Mucha – Šmehyl, Machynek (73. Jurásek), Schuster, Stříž (73. Sus) – Koudelka (46. Fokaidis), Kopřiva, Hausknecht (46. Langer) – Matoušek (46. Šteigl), Píchal, Zapletal (46. Smékal).
16
Jan
Laštůvka
15
Patrizio
Stronati
20
Jakub
Pokorný
14
Pepe
Mena
25
Jiří
Fleišman
22
Filip
Kaloč
21
Daniel
Holzer
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
31
Ondřej
Šašinka
77
Gigli
Ndefe
17
Muhammed
Sanneh
9
David
Buchta
7
Martin
Fillo
24
Jan
Juroška
5
Adam
Jánoš
1
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
8
Jakub
Drozd
11
Nemanja
Kuzmanovič
13
Ondřej
Kukučka
18
Tomáš
Zajíc
23
Jaroslav
Svozil
6
Daniel
Tetour