ne 4.10.2015

Naši junioři porazili Znojmo 7:0, Szotkowski dal hattrick

Úspěšně pokračuje série vítězných utkání našeho juniorského týmu. V neděli na Bazalech porazili svěřenci trenéra Lubomíra Adlera soupeře ze Znojma 7:0. V zápase 11. kola Juniorské ligy se třikrát trefil devatenáctiletý útočník Marek Szotkowski, který je se třinácti vstřelenými brankami nejlepším střelcem celé soutěže.

Ve znamení potvrzení týmové výkonnosti z posledních týdnů se nesl nedělní duel, který naši junioři vzali za správný konec hned od samého začátku. Už v první minutě se prosadil střelec Marek Szotkowski a když v páté minutě přidal druhý gól Dominik Tomšů a za další tři minuty zvýšil Marek Strakoš na 3:0 pro Baník, bylo dosti důrazně naznačeno, kdo bude mít na hřišti navrch.

Znojmo se sice po drtivém nástupu našeho mužstva herně zvedlo a mělo možnosti ke snížení skóre, ale nakonec to byli znovu mladí baníkovci, kteří se ještě před odchodem do šaten radovali ze čtvrté branky, podruhé v zápase se trefil záložník Tomšů. Úvod druhého dějství hry byl velmi podobný tomu prvnímu, a tak již ve 47. minutě skóroval po pěkné kombinační akci Szotkowski, který svoji formu korunoval v 60. minutě třetím gólem, celkově už třináctým v letošní sezóně.

Následovalo početné prostřídání v našem týmu, které mělo velmi rychlý efekt. Střídající Jakub Marek byl na hřišti sotva pár desítek vteřin, když v 63. minutě zvyšoval na 7:0. Tento stav utkání zůstal až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Po pátém vítězství v řadě se naši junioři posouvají na průběžné druhé místo tabulky. Další zápas je čeká za týden, v neděli 11. října nastoupí od 14:00 na hřišti Bohemians Praha 1905.

Lubomír Adler: "Je velmi potěšující vidět hráče, jak se dokážou připravit na utkání, jak jsou koncentrovaní a velmi zodpovědní k sobě a ke svému týmu. V zápase jsme byli jednoduše rychlejší a kvalitnější ve všech činnostech."