so 15.1.2022
MUZ

Na úvod porážka: Lech - Baník 4:2

V prvním přípravném utkání v rámci herního soustředění Turecku Baník prohrál. Lídr polské Ekstraklasy Lech Poznaň dokázal zareagovat na to, že Baník vyrovnal z 0:2 na 2:2, a dvěma góly v závěru rozhodl o výsledku: Lech - Baník 4:2.

Soupeř Baníku začal aktivně a už po dvou minutách musel Viktor Budinský vyrážet tvrdou střelu zpoza šestnáctky. A o chvíli později zachránil situaci David Lischka, který včas odkopl míč, který už už mířil do branky Baníku.

Ostravané se pak dostali do hry, chybělo jen trochu přesnosti v poslední třetině hřiště. Hra se srovnala, nicméně zničehonic udeřil lídr polské ligy. Psala se 27. minuta, Dani Ramírez napřáhl z osmnácti metrů levačkou, míč možná ještě někdo lehce tečoval a Lech vedl 1:0.

Baník mohl okamžitě vyrovnat, v šanci se po centrovaném míči z rohu ocitl Jiří Klíma, jenže gólman Bednarek svůj tým zachránil.

A vzápětí to bylo 2:0. Adriel Ba Loua dostal míč za obranu, zasprintoval a ocitl se sám proti Viktorovi Budinském. A nedal mu šanci zasáhnout.

Po přestávce Baník vyrovnal. Snížení mohlo přijít hned minutu po pauze, ale Jiřího Klímu vychytal gólman a Jiří Boula přestřelil. A tak se snížení konalo až po hodině hry. Po faulu na Jiřího Klímu, který byl s míčem na noze sám před gólmanem, se kopala penalta. Míč si vzal Petr Jaroň a nekompromisně snížil.

Vyrovnání na 2:2 si vzal Jiří Klíma zcela do své kompetence. Míč mu poslal Jakub Pokorný, Jiří Klíma si nějakých devatenáct metrů před brankou všiml, že gólman Lechu stojí dost daleko před brankou, a zkusil jej přelobovat. A vyšlo mu to náramně! 2:2.

V posledních minutách získával Lech převahu a dvěma góly ji zúročil. Nejdřív Marchiwiňski z nějakých osmi metrů střelou o tyč vrátil Lechu vedení a vzápětí Kvekveskiri z penalty zvýšil na konečných 4:2.

Baník ještě dostal šanci snížit, přišla ještě jedna penalta a tentokrát zkusil štěstí Matěj Šín. To se o něj protentokrát odklonilo a byla z toho jen tyč. 

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

Jan Baránek: "Potkali jsme se s velmi kvalitním soupeřem. Trvalo nám nějakých dvacet, třicet minut než jsme se rozehráli, v kabině jsme si v poločase řekli určité taktické věci, a i když soupeř vystřídal celou jedenáctku, kluci podali výrazně zlepšený výkon v porovnání s první půlí. Škoda, že jsme to za stavu 2:2 úplně neotočili a zbytečně jsme inkasovali. Za druhý poločas zaslouží kluci pochvalu, zvládli celou porci devadesáti minut a navíc se nikdo nezranil."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

15.
sobota
ledna
Lech Poznaň VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 2:0
Branky: 27. Ramírez, 30. Ba Loua, 77. Marchwiński, 80. Kvekveskiri (pen.) – 59. Jaroň z penalty, 68. Klíma (Pokorný).

Sestavy

Lech Poznaň

1. poločas: Bednarek – Šatka, Salamon, Milić, Douglas – Murawski, Tiba – Ba Loua, Ramírez, Antczak – Pacławski 2. poločas: Van der Hart – Pereira (74. Borowski), Skrzypczak, Pingot, Czerwiński – Karlström, Kvekveskiri – Skóraś, Czekała (78. Wilak), Kamiński – Marchwiński

Baník

Budinský – Juroška, Pokorný, Lischka, Fleišman – Jaroň, Kaloč, Kuzmanovič, Boula (82. Šín), Buchta – Klíma.
14
Petr
Jaroň
96
Eneo
Bitri
7
Karel
Pojezný
33
Eldar
Šehić
22
Filip
Kaloč
24
Jan
Juroška
29
Ladislav
Takács
13
Daniel
Smékal
9
David
Buchta
10
Matěj
Šín
23
Jaroslav
Svozil
26
Muhamed
Tijani
99
Ladislav
Almási
18
Robert
Mišković
6
Daniel
Tetour
25
Jiří
Fleišman
30
Jiří
Letáček
17
Michal
Frydrych
1
Martin
Hrubý
3
Muhammed
Sanneh
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
5
Jiří
Boula
21
Jiří
Klíma
19
David
Lischka