so 20.1.2024
MUZ

Na úvod plichta s Vyškovem

Úvodní přípravný zápas Baníku v novém kalendářním roce skončil remízou. Ostravané se s druholigovým Vyškovem rozešli smírně 0:0. Trenér Pavel Hapal dal v obou poločasech šanci dvěma různým jedenáctkám.

Po relativně vyrovnané první půli, v jejímž závěru se Baník dostal do dvou zajímavých šancí, přišlo brzy po začátku druhého poločasu několik baníkovských gólových možností. Tu první vypracoval Jan Juroška krásnou přihrávkou Quadrimu Adediranovi, který se ocitl sám před gólmanem Borkem, ale zamířil těsně vedle.

O malou chvíli později utekl Ladislav Almási po pravé straně, předložil do šestnáctky znovu Quadrimu Adediranovi, jenž ale přestřelil. A v 58. minutě se ve výborné střelecké pozici ocitl Ladislav Almási sám, vyškovský gólman Borek jeho ránu výborným zákrokem zlikvidoval.

Baník pokračoval v aktivní hře, několik dalších střeleckých pokusů z větší vzdálenosti, z nichž asi nejnebezpečnější byla rána Tomáše Riga, však gólman Borek pochytal, a první přípravný duel roku 2024 tak skončil bez branek.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

PAVEL HAPAL: "Jsem rád, jak to kluci po skoro třítýdenní tvrdé přípravě odpracovali. Měli jsme dost zajímavých situací, hlavně ve druhé půli jsme to mohli asi rozhodnout, ale v této fázi to o výsledku není."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

20.
sobota
ledna
Baník VS Vyškov
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas:
Rozhodčí: Kotala. ŽK: Nhabo.
Diváci: 404

Sestavy

FC Baník Ostrava

1. poločas: Letáček - Rusnák, Blažek, Pojezný, Šehić - Buchta, Šín, Kubala, Miškovič, Šudák - Tanko. 2. poločas: Markovič - Měkota, Frydrych, Lischka - Juroška, Grygar, Klíma, Rigo, Madleňák - Almási, Adediran

MFK Vyškov

Borek - Diallo, Fomba, Kayondo, Krška, Lahodný, Metsoko, Moučka, Němeček, Nghabo, Straalman. Střídali: Stejskal, Cerven, Delferriere, Ilko, Kamara, Štěpánek, Williams
11
Eldar
Šehić
24
Jan
Juroška
5
Jiří
Boula
7
Karel
Pojezný
4
Robert
Mišković
20
Abdullahi
Tanko
15
Patrick
Kpozo
29
Ladislav
Takács
30
Jiří
Letáček
26
Filip
Blažek
0
Paixao da Silva
Ewerton
28
Filip
Kubala
10
Matěj
Šín
21
Jiří
Klíma
35
Jakub
Markovič
19
David
Lischka
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
13
Samuel
Grygar
17
Michal
Frydrych
12
Tomáš
Rigo