pá 21.1.2022

Na rozloučenou remíza: Chimki Moskva - Baník 1:1

V posledním přípravném utkání v rámci herního soustředění v Turecku Baník remizoval s ruským Chimki Moskva 1:1. Jediný gól Baníku vstřelil v resortu Gloria Jiří Klíma.

Baník začal zápas v resortu Gloria aktivně a v úvodních minutách si vytvořil několik zajímavých pozic a náznaků šancí. A brzy přišla první tutovka. Po centru Gigli Ndefeho ji měl Jiří Klíma, jehož vychytal brankář Tusjejev.

Ve 12. minutě se zaskvěl Viktor Budinský. Po rohovém kopu a prodlouženém míči na zadní tyč hlavičkoval Idovu. Gólman Baníku se ale stačil přesunout a střelu zblízka vyrazit.

Vzápětí ale přišel další roh, na který si naskočil urostlý stoper Volkov, a jeho dělová hlavička byla nechytatelná.

Baník ale nepřestal být aktivní. Petr Jaroň mířil hlavou nad a o chvíli později pálil z přímého kopu ze strany přímo na branku. Tusjejev vyboxoval.

Moskvané zahrozili ve 20. minutě, před Viktorem Budinským se ocitl osamocený Dolgov, brankář Baníku ovšem zakročil výborně.

A přišlo vyrovnání. Zasloužené, protože Baník si o gólový úspěch svou aktivitou říkal. Začátkem všeho byl přesný pas Jaroslava Harušťáka na rozběhnutého Jiřího Klímu. Útočník Baník si míč v běhu zpracoval, potáhl do dobré pozice, z níž perfektně zakončil.

O pět minut později mohl stejný hráč poslat Baník do vedení, centr Petra Jaroně však Jiří Klíma poslal nad.

Hned po pauze zahrával Baník roh, míč si našel Gigli Ndefe, vystřelil, ale také on mířil vysoko.

Pak převzali iniciativu Moskvané a Baník se několik minut bránil. Ovšem úspěšně a s vydatnou pomocí Viktora Budinského, který několikrát velmi dobře zasáhl. Ostravané se pak z tlaku soupeře přece jen vymanili a dokázali zahrozit, když Šimon Falta rozehrál přímý kop z poloviny hřiště na rozběhnutého Petra Jaroně, který se řítil na branku soupeře. Byl však přece jen tísněn, a tak volil střelu. Mířil nad. Další šanci už zápas nepřinesl a Baník uhrál cennou remízu.

Ondřej Smetana: „Jsem rád, jak to kluci zvládli a jak k tomu přistoupili. Ten zápas měl intenzitu a tempo, spoustu osobních soubojů a dobrých věcí jak do defenzívy, tak do ofenzívy, Pro tu mladší skupinu to byl perfektní test, ve kterém kluci obstáli. Škoda, že jsme nevyhráli, protože šancí jsme hlavně v první půli měli spoustu. Ale i soupeř měl příležitosti a tady musím vyzdvihnout Buďu, protože kluky podržel.“