ne 17.1.2021

Mrazivá premiéra: Baník - Sparta 0:0

První ligové vystoupení Baníku v roce 2021 skončilo remízou. Proti Spartě si Ostravané vypracovali několik zajímavých možností, v patnáctistupňovém mrazu z toho ale nakonec byla bezgólová plichta, tedy Baník - Sparta 0:0.

Baník se do Sparty pustil s kuráží. První střelu v utkání sice vyslal sparťan Lukáš Juliš, nebezpečné akce Baníku měly ale brzy přijít. Střelu Daniela Holzera chytil gólman  Florin Nita.

Dvakrát pak ještě zahrozila Sparta. V prvním případě hlavičkoval po Krejčího přímém kopu nad branku hostující Dávid Hancko, pak musel zasahovat Jan Laštůvka proti nechtěné teči Martina Filla. Obránce Baníku zasahoval proti pasu, který mířil na rozběhnutého Krejčího, míč před ním odehrál, balon se však po jeho zásahu obloučkem snášel za Jana Laštůvku. Ten ale stačil krásným skokem míč dostihnout a vytlačit ven.

Ve 25. minutě sehrál Baník výborně rychlou protiakci, Martin Fillo vyslal Daniela Tetoura, jenž skvělým centrem našel v malém vápně rozběhnutého Dyjana Carlose de Azeveda. Ten však poslal míč zblízka nad.

Další nebezpečná akce Baníku přišla hned za minutu. Dyjan Carlos de Azevedo volil v šestnáctce místo střely přihrávku pod sebe volnému Danielu Tetourovi. Ten střílel, ale sparťanská defenziva jeho pokus zablokovala.

Daniel Tetour to o chvíli později zkoušel nebezpečně ještě jednou, tentokrát však minul.

A ve 38. minutě chybělo ostravskému záložníkovi málo, aby na malém vápně osamocený doskočil na centr Patrizia Stronatiho. Chyběl mu malý kousek…

Také do druhého poločasu vstoupil Baník aktivně, nadále se hrálo častěji na polovině Sparty, domácí se tlačili před její branku, ale ke gólu stále kousek chyběl.

Brankové příležitosti přišly v poslední čtvrthodině. Bylo jich několik a na obou stranách. V 78. minutě zahrál Daniel Holzer rohový kop na hlavu Patrizia Stronatiho. Ten však těsně minul levou tyč Nitovy branky!

V 82. mohla udeřit Sparta. Vindheimův centr našel v gólové pozici přesně Julišovu hlavu. Útočník Sparty byla ale možná zaskočen prudkostí spoluhráčova centru a už nestačil míč zblízka usměrnit do branky, kterou minul.

Závěrečné minuty patřily Baníku, který neustále kroužil okolo šestnáctky Sparty a vymýšlel, jak se do ní nejlépe dostat. V 92. minutě se to povedlo díky přihrávce Dyjana Carlose de Azeveda na rozběhnutého Tomáše Zajíce. Ten chtěl vrátit míč pod sebe spoluhráči do střelecké pozice, přihrál však nepřesně. Zápas tak nakonec skončil bez gólů.

LUBOŠ KOZEL: "Před utkáním by pro nás ten bod možná nebyl špatný. Ale vzhledem k tomu, že jsme měli šancí více a že jsme byli možná i herně lepší, mě mrzí, že jsme tu branku nevstřelili. V poli to bylo slušné."

VÁCLAV KOTAL: "Nebylo to utkání s mnoha šancemi. Mrzí mě, že jsme v závěru nevyřešili líp některé protiútoky. Ke konci druhé půle jsme měli jednu dobrou příležitost, kterou ale Juliš neproměnil."