so 8.1.2022

Mládí znovu uspělo: Baník - Pardubice 4:2

Také druhý zápas Tipsport ligy Baník zvládl. A znovu se skvěle předvedlo ostravské mládí. Tým složený z mladých navrátilců z hostování, hráčů béčka i dorostu porazil na umělé trávě na Vistě Pardubice 4:2!

Výkon mladých baníkovců v utkání s Karvinou vyvolal řadu velmi pozitivních odezev. Čekalo se, zda Slezané předvedou něco podobného i proti Pardubicím. A už ve druhé minutě se prosadili Východočeši. Centrovaný míč z pravé strany se dostal až k Milanu Jiráskovi a bývalý hráč Baníku zblízka otevřel skóre.

Mladý tým Baníku však situaci skvěle zvládl. Pustil se do útočení a zanedlouho přišly šance. V 18. minutě Petr Jaroň překonal pardubického brankáře Jiřího Letáčka, na lajně však zaskočil Dominik Kostka, který míč z branky vykopl.

Ve 24. minutě si Matěj Šín poradil s několika bránícími hráči soupeře, poslal balon Petru Jaroňovi, jenž pálil těsně vedle.

O minutu později scházel Matěji Šínovi na malém vápně půlmetřík, aby dosáhl na centr Romana Zálešáka a poslal míč zblízka do branky.

Ve 26. minutě znovu Matěj Šín, tentokrát v roli asistenta. Poslal míč zleva před branku, tam se výborně zorientoval Petr Jaroň, který zblízka srovnal.

O deset minut později už Baník vedl. Roman Zálešák centroval a Matěj Šín byl důraznější než pardubičtí zadáci – hlavou otočil stav na 2:1 pro Baník.

Před koncem první půle měli dvě zajímavé možnosti i Východočeši, v té větší selhal Pavel Černý, který zblízka přestřelil.

Baník pokračoval ve výborném výkonu i po pauze. V 62. minutě nacentroval Marek Jaroň a znovu vítězil baníkovský důraz. Daniel Smékal byl hlavou u míče dřív než zadáci soupeře, což znamenalo vedení 3:1.

Několik výborných zákroků pak předvedl Lumír Číž v brance Baníku. Ten ze 65. minuty byl doslova zázračný. Martin Toml na něj po rohovém kopu pálil snad ze tří metrů a zdálo se, že Lumír Číž nebude mít šanci zakročit. Gólman Baníku ale bleskurychle vytrčil ruce a míč mířící do sítě senzačně vyrazil a následně chytil.

A Baník přidal čtvrtý gól. Daniel Smékal dostal z levé strany přihrávku do šestnáctky, gólman Jakub Markovič ho srazil k zemi a sám faulovaný penaltu proměnil - 4:1

V 82. minutě ještě snížil David Huf. Lumír Číž nejdříve vyrazil střelu mířící do šibenice, na Hufovu dorážku už ale dosáhnout nemohl.

Tomáš Hejdušek: "Navázali jsme na utkání s Karvinou. Tihle kluci jsou hrozně pracovití a takový výsledek je pro ně odměna. Myslím, že Pardubice to nepodcenily. Od první minuty do nás šlapaly, daly i rychlý gól. Ale pak když kluci ztratili ostych a respekt, od nějaké desáté minuty jsme byli jasně lepší a klidně mohl být poločas i 4:1, protože Petr Jaroň měl ještě další dvě šance. Opravdu musím před klukama smeknout klobouk."

8.
ledna
Baník VS Pardubice

Poločas: 2:1
Branky: 27. Jaroň, 36. Šín, 62. Smékal, 79. Smékal z penalty - 2. Jirásek, 83. Huf.
Diváci: 350

I. poločas: Číž – Zálešák, Blahuta, Harušťák, Fulnek – P. Jaroň, Boula, Šín, Stojičevič, Cienciala – Bitta. II. poločas: Číž – Zouhar, Temel, Kostka, Sotorník – Guzík, Boháč, Říha, Holaň, M. Jaroň – Smékal.