Klokani zbaveni kouzla. Baník - Bohemians 1905 2:0

14.04.2018 | Redakce

Baník vyfáral další vítězství! Svěřenci Bohumila Páníka nadále surfují na vlně zlepšených výkonů a po trvalé převaze ve 24. kole HET ligy porazili na Městském stadionu Bohemians 1905 2:0. Oba góly vstřelil po změně stran během šesti minut parádním způsobem obránci Jiří Fleišman a Lukáš Pazdera. Baníkovci navíc potřetí v řadě neinkasovali a Jan Laštůvka už 310 minut nemusel lovit míč ze své sítě. Baník po čtvrtém utkání bez porážky znovu opustil poslední místo tabulky.

I. liga, 24. kolo, so 14.4. , stadion: Městský stadion, diváci: 8664
FC Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905
2:0
(0:0)

Branky: 52. Fleišman (de Azevedo), 58. Pazdera (odražený míč). Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Pochylý. ŽK: Pazdera, de Azevedo.

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman (65. Granečný) - Fillo, Hlinka, Hrubý, de Azevedo - Poznar (87. Jirásek) - Baroš (80. Diop).

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Reiter (60. Záviška), Jindřišek, Mašek (60. Nečas), M. Hašek, Bartek – Tetteh (72. Kabajev).

Komentář

Do vítězné sestavy ze Zlína sáhl trenér Bohumil Páník dvakrát: vrátil se do ní po distancu Martin Fillo a nalevo dostal tentokrát Dyjan Carlos de Azevedo před Milanem Jiráskem. Chuť do hry se ale v mužstvu od minulé soboty udržela. Baník si záhy po výkopu vynutil tlak i první příležitosti. Paradoxně nejblíže k tomu, aby dopravil míč do hostující sítě, měl obránce Pražanů Hůlka, který v 7. minutě v tísni odvracel centr Roberta Hrubého do tyče vlastní brány.

Domácí byli první čtvrthodině zjevně aktivnější. V 19. minutě si vzal slovo znovu Hrubý, ale jeho povedený volej z šestnáctky se o kousek mezi tři tyče nevešel.

Hosté do půle Laštůvku, který si po zdravotních problémech v závěru týdne do brány stoupnul se sebezapřením, takřka neprověřili. Pak ale v 37. minutě z nenápadné situace zpoza vápna napřáhl Hašek a ostravský gólman musel předvést svou klasu.

Ke konci půle se bezgólový stav otřásal v základech. Václav Procházka ideálně hlavou prodloužil míč hlavou na zadní tyč centr Hrubého, kde byl ale včas i gólman Fryšták. Když už byl krátký i on, po báječně provedeném přímém kopu Hrubého ho spasilo břevno, od kterého se balon dost možná odrazil za brankovou čáru a zpátky do pole.

Fotbalová spravedlnost ale nezůstala slepá. Baníkovci slízli smetanu za svou trpělivou snahu v 59. minutě: Jiří Fleišman si ve vápně po Fillově přihrávce pohrál s hostující obranou, navedl si balon naprosto nečekaně na střed na svou slabší pravačku, která ale míč vypustila nechytatelně pod břevno.

Pak už nebyl Baník k zastavení a na Fryštáka se valila bílá lavina. Gólman hostů ještě vykryl Fillův projektil, ale v 59. minutě při vší snaze nemohl zabránit exkluzivnímu voleji Lukáše Pazdery, který se po rohovém kopu ukázkově bez přípravy pravačkou trefil na zadní tyč.

Klokani se po heroickém představení s Plzní proti Baníku nezmohli prakticky na nic. Nakonec byli rádi, že unikli třetímu gólu, když Milan Baroš v 78. minutě překombinoval zakončení a hosté stihli nebezpečí zažehnat.

Ohlasy trenérů

BOHUMIL PÁNÍK: „Hráči předvedli odhodlaný a bojovný výkon. V prvním poločase jsme se ještě nedokázali střelecky prosadit, ale naše odhodlání se zúročilo ve druhé půli a dali jsme dvě nádherné branky. Bitva ale pokračuje, potřebujeme získat další body.“

MARTIN HAŠEK: "Narazili jsme na soupeře, který byl připravený dobře fyzicky, byl namotivovaný a věděl, co má hrát. Baník předvedl vysokou kvalitu ve spoustě situací, oba góly byly výstavní kousky. Po dvou obdržených gólech nebyl moment, abychom mohli pomýšlet na bodový zisk."