ne 3.3.2024

Juroškova trefa za tři body: Zlín - Baník 0:1

Baník znovu importuje všechny body. Ve Zlíně zúročil převahu, kterou po většinu utkání měl a díky gólu Jana Jurošky platil konečný účet Zlín - Baník 0:1!

Baník hned na začátku eliminoval pokus domácích o úvodní nápor a postupně naopak přebíral iniciativu. V 7. minutě přišel první střelecký pokus, Ewerton zpoza šestnáctky zamířil kousek vedle.

Ve 13. minutě zakončil Baník dlouhé obléhání zlínské šestnáctky nepříjemnou střelou Tomáše Riga, kterou Stanislav Dostál vyrazil na roh. Po jeho rozehrání se dostal k hlavičce Karel Pojezný, Dostál s ní ale neměl prpblém.

Po čtvrthodině se domácí dostali k sérii dvou rohových kopů, po tom druhém to zády k brance zkoušel z nějakých pěti šesti metrů Jakub Kolář, ale přestřelil.

V další fázi zápasu bylo na hřišti převážně vidět baníkovské dobývání zlínského území a snaha domácích o rychlé protiútoky. Ty si však defenziva Baníku dokázala pohlídat a před Jiřím Letáčkem se dlouho žádná nebezpečná situace neodehrála.

33. minuta přinesla gól. Jan Juroška zakroutil míč do šestnáctky tak, aby jej Abdullahi Tanko mohl na malém vápně usměrnit do branky. Útočník Baníku na míč ale těsně nedosáhl, balon tedy pokračoval ve své původní dráze letu a doskákal a za pravou tyč Dostálovy branky – 0:1.

Ve 40. minutě byli domácí blízko vyrovnání, Martin Cedidla poslal z pravé strany přízemní centr, který před malým vápnem Tomáš Schánělec ve skluzu umístil těsně vedle pravé tyče branky Jiřího Letáčka.

V 50. minutě přihrál Abdullahi Tanko v šestnáctce do nadějné pozice Jiřímu Boulovi, ten to zkusil levačkou obstřelem a těsně minul pravou tyč.

Vzápětí vyslal Matěj Šín do sóla Abdullahi Tanka. Útočník Baníku zkoušel tváří v tvář Dostálovi zlínského gólmana prostřelit, ale Dostál svým zákrokem potvrdil aktuální výbornou formu.

Stoprocentní šanci pak dostal Matěj Šín. Ewerton vylepšil rychlý brejk přihrávkou Tankovi, ten mu vrátil, a další balon přiťuknul Ewerton v šestnáctce úplně volnému Matěji Šínovi. Devatenáctiletý mladík volil zakončení levačkou, ale netrefil míč, jak si přál, a zblízka minul.

V 65. minutě poslal Patrick Kpozo z pravé hranice šestnáctky míč obloučkem za vzdálenější tyč Abdullahi Tankovi, který číhal na rohu malého vápna. Útočník Baníku zakončoval bez přípravy a těžkým kopem napálil míč do boční sítě.

V 69. běžel Abdullahi Tanko podruhé sám na gólmana. Tentokrát volil kličku doleva, Dostál mu ale úmysl vystihl a balon mu zablokoval.

V 79. minutě zahrozili domácí. Na dlouhý křížný vysoký pas si naběhl urostlý Jakub Černín, zblízka hlavičkoval, branku Baníku však minul.

V závěrečných minutách se domácí nadechli k mohutnému tlaku, několik ošemetných situací se před Jiřím Letáčkem zrodilo, ale přímou střelu na branku ostravská defenziva Zlínu ani v závěrečných minutách zkrátka nedovolila.

Naopak, v nastaveném čase mohl Baník znovu navýšit skóre. Před Quadrim Adediranem už byla jen odkrytá branka, útočník Baníku se chystal do ní míč poslat, ale kde se vzaly, tu se vzaly ruce Stanislava Dostála, který odkudsi dokázal na míč zázračně dosáhnout a míč Adediranovi na poslední chvíli sebrat z nohy.

Bronislav Červenka:: "Dneska to nebylo moc dobré z naší strany. Zápas nám nevyšel běžecky ani v hlavě. Baník dneska byl lepší. Bylo vidět, že nám chybí jiskra. Hráči soupeře byli dynamičtější a agresivnější. Kvalitou hry jsme dneska zaostávali. Po gólu už jsme tahali za kratší konec. Můžeme být rádi, že to skončilo jen 0:1, protože Baník měl těch momentů pak strašně moc."

Pavel Hapal: "Jsme spokojeni s vítězstvím, ale jsem zklamaný ze dvou věcí. Zaprvé z toho, že jsme zápas nerozhodli dříve, protože těch situací jsme tam na to měli dost. V závěru jsme se pak nemuseli o výsledek obávat. Tou druhou věcí, která mě mrzí, je skutečnost, že naši útočníci Tanko i Adediran mají po dnešku čtyři žluté karty a proti Olomouci nemohou hrát."

30Jiří Letáček90000

3.
března
Zlín VS Baník

Branka: 33. Juroška (Boula). Rozhodčí Černý - Antoníček, Žurovec. ŽK: Nombil, Načkebia, Pidro – Šín, Tanko, Adediran.