ne 15.10.2017

Juniorku proti Třinci zradilo zakončení

Série neporazitelnosti juniorky Baníku pokračuje, ale z dnešního utkání 10. kola proti Třinci měla vytěžit víc než bod. Po řadě neproměněných šancí se slezským konkurentem na hřišti ve Vřesině jen remizovala 2:2 a pošesté v řadě nepoznala hořkost porážky.

Baník se mohl krátce po úvodním hvizdu uklidnit gólem, ale Ondřej Šašinka ve čtvrté minutě z penalty mířil těsně vedle tyče. Domácí se dočkali až ve 23. minutě, když ukázkový brejk po přesném Šašinkově finálním pasu zakončil Lehnert. Baník pak promarnil další dva kontry, a tak místo 2:0 to bylo po přesné ráně Hoška z velkého vápna 1:1.

Svěřenci Daniela Tchuře byli celé utkání nebezpečnější, ale z několika šancí se už ujala pouze jedna – v 55. minutě skóroval po Hykelově centru střídající Kania. I podruhé ale Třinec dokázal kontrovat a v 83. minutě po rohu exostravský Velner uzmul Baníku vítězství.

DANIEL TCHUŘ: „Dneska spokojen nejsem. Ten zápas jsme prostě měli vyhrát o čtyři, pět branek. Místo abychom soupeře za stavu 1:0 nebo 2:1 dorazili, zahodili jsme několik jasných gólových šancí a soupeř naopak vytěžil z minima maximum. Ani herně to nebylo takové jako třeba proti Slovácku či Brnu.“

0František Chmiel90200

15.
Baník VS Třinec

Branky: 23. Lehnert, 55. Kania – 36. Hošek, 82. Velner. Rozhodčí: Vojkovský – Dohnálek, Dresler. ŽK: Vician – Lanc.