Juniorka zabrala a je v MSFL

11.03.2019 | Redakce, foto: Iva Chohan

První jarní vítězství dalo i jistotu MSFL. Juniorka Baníku napravila třígólovou porážku a domácí výhrou 2:1 nad Zlínem si kolo před koncem nadstavbové části zajistila účast v nadcházejícím ročníku třetí ligy, do které se přesunou nejlepší týmy zanikající juniorské soutěže.

Juniorská liga, 20. kolo, po 11.3. , stadion: ZŠ J. Šoupala, diváci: 50
FC Baník Ostrava - FC Fastav Zlín
2:1
(2:1)

Branky: 14. Bolf, 31. J. Šašinka – 21. Mlýnek. Rozhodčí: Zelinka – Antoníček, Pochylý.

FC Baník Ostrava: Budinský – Bolf (46. Russmann), Mooc, Kubík, Lehnert - Ptáček, Jirásek, Buchta, Holzer - J. Šašinka, O. Šašinka.

FC Fastav Zlín: Šiška – Červenka, Košák, Tkadlec, Sklenář (86. Kolář), M. Mlýnek (44. Novák), V. Mlýnek, Zahradník, Tkadlec (89. Bykhovskyi), Venený, Nečas.

Komentář

Baník nastoupil posílen o pět hráčů áčka Viktora Budinského, Daniela Holzera, Milana Jiráska a Jakuba Šašinku s jeho bratrem Ondřejem. Úvodní převahu domácích na umělé trávě v areálu ZŠ Jana Šoupala zúročil po čtvrthodině Jakub Bolf, který podnikl rychlý kontr po levé straně a lobem překvapil gólmana Šišku.

Domácí se ale z vedení neradovali dlouho. Za sedm minut vyrovnal Mlýnek, který se protlačil středem hřiště a z velkého vápna přízemní střelou k tyči překonal Budinského.

Přetahovaná pokračovala a po půlhodině Baník gólově opět odskočil: Ondřej Šašinka narazil míč bratrovi Jakubovi, který se z hranice šestnáctky skákavou ranou podruhé poslal balon do zlínské sítě.

Ohlasy trenérů

DANIEL TCHUŘ: “Sedmdesát minut jsme měli hru pod kontrolou. Soupeř občas zahrozil z rychlého protiútoku, z kterého nám vstřelil i branku. Chtělo to jen pojistit výsledek třetí brankou pro uklidnění. Nakonec posledních dvacet minut bylo z naší strany moc hektických, nervozních a bylo to otevřené do konce zápasu. Chtěli jsme vyhrát a udržet se v první čtyřce. Hráči to zvládli, gratuluji jim.”