ne 20.9.2015

Juniorka vyhrála potřetí v řadě, Liberec porazila 4:0

Třetí zasloužené vítězství v řadě si v neděli odpoledne na Bazalech připsala naše juniorka. V rámci 9. kola Juniorské ligy porazila velmi kvalitní Slovan Liberec 4:0, když se gólově prosadil dvakrát Zdeněk Behan, jednou Marek Szotkowski a Matěj Helešic.

Naši junioři odehráli v neděli odpoledne proti Liberci na Bazalech zápas, ve kterém byli podle trenéra Lubomíra Adlera efektivnější ve finální fázi, za což byli po zásluze odměněni. Ostatně, že by mohl mít zápas právě takový vývoj naznačila už 6. minuta, v níž se prosadil rychlonohý záložník Zdeněk Behan. Byla to první vážnější šance celého utkání.

Stejný hráč navyšoval skóre po změně stran, a to v 56. minutě, kdy v šestnáctce převzal míč po zblokované střele a pohotově prostřelil hostujícího brankáře Konečného. Když se hned pět minut poté po pěkné individuální akci připomenul nejlepší střelec soutěže Marek Szotkowski, který dal svůj letošní devátý gól, bylo o vítězi duelu prakticky rozhodnuto. Liberečtí sice měli následně dvě slušné příležitosti, v nichž se ocitl střídající Tabeira, ovšem náš gólman František Chmiel si s jeho pokusy věděl rady.

A tak si konečné slovo vzali opět naši mladí hráči, kteří se v 84. minutě po přesné střele Matěje Helešice mohli radovat ještě jednou. Výsledkem 4:0 baníkovská juniorka potvrdila předchozí výhry nad Spartou a Mladou Boleslaví, s celkovou bilancí pěti výher a tří porážek se pevněji usazuje v horní polovině velmi vyrovnané tabulky Juniorské ligy.

Lubomír Adler (FC Baník Ostrava): "Narazili jsme na soupeře, o kterém jsme věděli, že má kvalitu ve hře s míčem, v rozehrávce a že se dokáže prosadit v ofenzivě. Nám naopak v prvním poločase rozehrávka vázla, byli jsme pomalí a neměli správný pohyb uprostřed hřiště. Ve finální fázi jsme však byli jednoznačně efektivnější, branky jsme dali my, a proto jsme zaslouženě vyhráli. Kluci zápas odmakali, a pokud budou takto pokračovat dál, nemám o ně strach."