st 8.4.2015

Juniorka v Jihlavě prohrála těsně 1:2

Po sérii sedmi jarních zápasů bez porážky přišlo pro juniory Baníku utkání „bez bodů“ na hřišti Jihlavy. Středeční duel 28. kola Juniorské ligy byl od začátku do konce vyrovnaný a rozhodla jej až standardní situace domácích z 87. minuty. Přesná střela z přímého kopu uzavřela jihlavský obrat v zápase, jehož gólovou statistiku otevřel v 9. minutě baníkovský záložník Dominik Tomšů.

Právě jeho trefa byla předzvěstí, že v zápase budou padat velmi hezké branky. Záložník Baníku se v první větší šanci utkání ocitl po přesné křížné přihrávce Oldřicha Byrtuse, kterou si zpracoval do běhu a v pádu poslal míč podél vybíhajícího brankáře Jihlavy do sítě. Stejně jako baníkovci byli však podobně efektivní také domácí, kteří vyrovnali už v 15. minutě. To když rychlý průnik po pravém křídle finišoval prudkým centrem na malé vápno, odkud jej připravený Duba poslal mimo dosah gólmana Jakuba Andrejka.

Další povedenou akci předvedl po pár minutách od vyrovnávací branky Byrtus, ale jeho střela mířila těsně vedle. O něco přesněji,ale pro baníkovce naštěstí ne zcela dostatečně, mířil v závěru poločasu jihlavský Demeter, který napálil míč do tyče. Tentýž hráč Andrejka pozlobil ihned po přestávce, ale i tentokrát celá nakonec skončila na brankové konstrukci. Když Spirkoského samostatný nájezd vychytal baníkovský brankář a střídající Radim Čech střílel na druhé straně v 80. minutě z dobré pozice mimo branku,zdálo se, že zápas dospěje k remíze.

Jenže tři minuty před koncem se postavil k přímému kopu z pětadvaceti metrů jihlavský Štěpánek a svou roli ke smůle Baníku zvládl velmi dobře. Míč z jeho kopačky zamířil přesně k tyči, což znamenalo vítězný gól Jihlavy a konečný stav 2:1 z pohledu domácích.