út 24.7.2018

Juniorka také začala tříbodově

Juniorka Baníku napodobila áčko a také ve svém úvodním duelu sezony brala všechny tři body. Svěřenci Daniela Tchuře dokázali v úterý otočit zápas na Vysočině a domácí Jihlavu nakonec porazili 2:1, když o góly se podělili Ondřej Šašinka a Aleš Mooc.

Hosté, které posílíli právě mladší z bratrů Šašinkových či Arťom Mešaninov, měli vydařený úvod a jen v první desetiminutovce nevyužili tři možnosti na vstřelení gólu. Pak naopak převzala otěže Jihlava a Smejkal v 37. minutě ranou z šestnáctky překonal Murina.

Baníkovci ale ještě do přestávky manko smazali, když penaltu za faul bezpečně proměnil Ondřej Šašinka. Po obrátce už hosté diktovali tempo hry a svou převahu zaslouženě korunovali v 70. minutě po kolmé akci, úniku Bolfa, jehož centr z malého vápna dorazil do sítě Mooc.

DANIEL TCHUŘ: „Vstup do zápasu jsme měli velmi dobrý a do desáté minuty jsme si vytvořili tři šance, které jsme bohužel nevyužili. Pak jsme přestali hrát, kazili jednoduché věci, soupeř byl mnohem lepší v pohybu a po jednom protiútoku otevřel skóre. Nám se podařilo do půle vyrovnat a druhý poločas už byl z naší strany mnohem lepší. Byli jsme nebezpeční v útoku, chyběla snad jen trochu větší kvalita v řešení, mohli jsme to dříve rozhodnout. Jihlavu jsme ale nepustili k ohrožení naší branky.“