po 25.2.2019

Juniorka s Brnem znovu dělila body

I druhý jarní zápas juniorky skončil stejným výsledkem. Baníkovci se po Třinci v pondělí na umělé trávě na ZŠ Jana Šoupala v Porubě rozešli smírem 1:1 také se zálohou Zbrojovky Brno. Porážku domácích odvrátil osm minut před koncem výstavní trefou z dálky Lukáš Lehnert.

V sestavě trenéra Daniela Tchuře se na výpomoc z áčka objevili brankář Viktor Budinský, Arťom Mešaninov a Denis Granečný i testovaný Nigerijec Ezeamaku. Posílen o hráče prvního celku ale nastoupil i soupeř a právě jeden z nich otevřel skóre: Zikl se v poslední minutě prvního poločasu zorientoval uvnitř vápna, zpracoval si přihrávku a pravačkou skóroval k tyči.

Baník nechtěl dopustit druhou domácí ztrátu bodů po sobě. Ve druhé půli se proti kvalitnímu soupeři rval o vyrovnání a to nakonec i přišlo. Osm minut před koncem se do balonu parádně z dvaceti metrů opřel Lehnert a míč se od břevna odrazil za brankovou čáru. Remízu však v závěru ještě musel pohlídat výbornými zákroky brankář Budinský.

DANIEL TCHUŘ: “Dobré utkání s velmi kvalitním soupeřem. Zápas mohl skončit všelijak. Párkrát nás podržel brankář Budínský, a nakonec i my jsme mohli vítězství zlomit na svoji stranu. Bod bereme.”