st 24.5.2023
JUN

Juniorka rozválcovala Vítkovice

Rezerva Baníku ve středeční předehrávce 34. kola MSFL zničila v malém městském derby sousední Vítkovice. Sestupujícího soupeře na Bazalech potupila osmi góly.

I když trenér Milan Chalupa měl vzhledem k utkání áčka omezené manévrovací možnosti, mladý tým si od začátku se soupeřem pohrával jako kočka s myší.

V osmé minutě zaskočil Murina Látal střelou na bližší tyč, která překvapivě prošla až do sítě, a domácí se uklidnili. Z podobné parkety ve 26. minutě se stejná dvojice utkala znovu a podruhé se stejným výsledkem: Látal však tentokrát byl blíž brance a ve vyložené pozici. Murin pak zneškodnil šanci Gotsiridsemu, ale před poločasem se blýskl individuální akcí Drozd a po slalomu uvnitř vápna zavěsil na 3:0.

Po změně stran byl Baník ještě produktivnější. V 65. minutě zužitkoval po rychlém brejku středem hřiště svou příležitost Jaroň, který po zemi překonal Murina, a v 71. minutě potrestal další hrubku ve vítkovické defenzívě do odkryté brány Drozd.

Rozklíženému soupeři baníkovci v závěru nasypali další branky. Krupička skóroval po samostatné akci ranou k tyči a v 79. minutě zvýšil po další sérii vítkovických kiksů Elekana. Murin pak domácím zmařil minimálně ještě další dvě tutovky, ale v poslední minutě nedosáhl na střelu Chukwudiho, který bez větších potíží prošel z kraje až na osu hřiště a po zemi skóroval.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

Milan Chalupa: "I když se říká, že derby nemá favorita, cítil jsem, že tady je to jinak, a my jsme se této role nezříkali, přestože jsme zase měli mladší sestavu než obvykle. Jsem rád, že jsme tuto roli jednoznačně potvrdili. Odehráli jsme velmi slušný zápas, skóre mohlo být i vyšší, párkrát nás vychytal Murin. Ale přesto ani dnes jsme se nevyvarovali slabších pasáží."

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

#HráčMinutyInkasovalŽKČK
0Josef Struhař90000

Informace o utkání

24.
středa
května
Baník B VS Vítkovice
MSFL

Statistiky

Poločas: 3:0
Branky: 8. a 26. Látal, 42. a 71. Drozd, 65. M. Jaroň, 74. Krupička, 79. Elekana, 90. Chukwudi. Rozhodčí: Řezníček – Vejtasa, Ehrenberger. ŽK: Richtár.

Sestavy

Baník Ostrava B

Struhař - Gotsiridse, Říha, Stoklásek - Zálešák (66. Krupička), Drozd, Elekana, M. Jaroň, Chukwudi - Látal (66. Michlík), Provazník (46. Halda)

MFK Vítkovice

Murin – Boafo, Bystřičan, Vadnov, Burgo, Zouhar (78. Hloch), Tamajka, Zogata, Vrbka (68. Richtár), Chylek (68. Stanimirovič), Raab
99
Ladislav
Almási
7
Karel
Pojezný
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
25
Jiří
Fleišman
18
Robert
Mišković
13
Daniel
Smékal
14
Petr
Jaroň
6
Daniel
Tetour
96
Eneo
Bitri
10
Matěj
Šín
33
Eldar
Šehić
1
Martin
Hrubý
30
Jiří
Letáček
21
Jiří
Klíma
26
Muhamed
Tijani
23
Jaroslav
Svozil
17
Michal
Frydrych
22
Filip
Kaloč
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
5
Jiří
Boula
29
Ladislav
Takács
3
Muhammed
Sanneh
9
David
Buchta