po 19.2.2018

Juniorka remizovala v Olomouci

Pondělní remízou 1:1 v Olomouci zahájila jarní polovinu sezony juniorka. Baníkovci byli na horké půdě Sigmy čtvrthodinu i ve vedení, ale nakonec se body mezi dvěma tradičními soky dělily napůl a svěřenci Daniela Tchuře se díky výsledku bodově dotáhli na čtvrtou Jihlavu.

Hanáci i hosté nastoupili do utkání posíleni o hráče áčka, v ostravských barvách to byli Martin Šustr, Martin Šindelář, Oleksandr Azackij, Matěj Helešic a Petr Breda. Ve 28. minutě se Baník dostal do vedení, když Jakub Bolf obdržel přesnou přihrávku dovnítř vápna a po zpracování poslal balon z deseti metrů do sítě.

Olomouc stihla srovnat ještě do poločasu: Zifčák vypálil na bránu a míč se smolnou Bredovou tečí doplachtil až za Šustra. Ve druhém poločase mohly oba týmy strhnout vítězství na svou stranu. Kania ve velké šanci trefil brankáře Reichla, na opačné straně se neprosadil Yunis.

DANIEL TCHUŘ: „Prvních patnáct minut jsme se hledali, potom jsme začali hrát. Po krásné akci jsme se ujali vedení, ale před půlí jsme nechali soupeře zbytečně srovnat. I přesto jsme pak mohli několikrát skórovat a dotáhnout zápas k výhře, ale špatné řešení finálních situací nás připravilo o lepší výsledek.“