ne 6.5.2018

Juniorka prohrála v Liberci o tři góly

Juniorka Baníku prodloužila ve finálové skupině o 1. až 10. místo své čekání na výhru na čtyři zápasy. Svěřenci Daniela Tchuře prohráli v neděli na hřišti Liberce 0:3, když soupeř je vyškolil ve využívání příležitostí. Baníkovci zabojují o výhru už ve středu od 11:00 v domácím utkání ve Vřesině proti Teplicím.

Asi největším pozitivem nedělního dopoledne pod Ještěděm byl návrat Arťoma Mešaninova na hřiště po sedmi měsících a vážném zranění kolena. Jinak ovšem Baník tahal za kratší konec provazu. A to přesto, že první šance ve 12. minutě patřila Helešicovi, jehož únik zlikvidoval brankář. Skóre tak otevřel ve 20. minutě z pokutového kopu domácí Micovčák.

Baník pak soupeře zatlačil, ale velkou šanci na vyrovnání nezužitkoval Kania – domácí gólman byl zase ve střehu. Tak podruhé udeřili domácí, kteří Vrabcem ve 38. minutě zvýšili na 2:0.

Ostravský trenér Daniel Tchuř se pokusil zvýšit efektivitu svého výběru dvojitým poločasovým střídáním a příchodem Mládka s Hejlem. Ke snížení mohla vést rána Stáni, ale těsně minula bránu. Kalich hořkosti musel Baník dopít do dna devět minut před koncem, když třetí gól přidal Micovčák, a v poslední minutě navíc Mešaninov neproměnil pokutový kop.

0Viktor Budinský90300

7.
pondělí
Liberec VS Baník

Branky: 20. z pen. a 81. Micovčák, 38. Vrabec. Rozhodčí: Slabý – Vlček, Poživil. ŽK: Dvořák, Malinský.