pá 10.6.2022

Juniorka: na závěr sezony remíza

Remízou 2:2 na Slovácku ukončila sezonu rezerva Baníku. Dvoubrankovou ztrátu dokázala v závěru vyrovnat během jediné minuty slepenými góly Rostislava Chylka a Denise Látala.

Baník už v hodně kombinovaném složení a bez několika odpočívajících hráčů, kteří půjdou do úvodu přípravy s áčkem, musel v Kunovicích dohánět dvougólovou ztrátu.

Domácím v 35. minutě vyšel brejk po dlouhém míči za obranu a po přihrávce zprava zblízka doťukl míč do sítě Koryčan. Stejný hráč ve 47. minutě osiřel na malém vápně a hlavičkou prudce uklidil do sítě centr z pravé strany.

Baník ale ani za stavu 0:2 nerezignoval a vytvořil si velký tlak. Trenér Milan Chalupa měl doslova zlatou ruku při střídání. Dvacet minut před koncem poslal na trávník dorostence Chylka s Látalem a oba během dvou minut dokázali skórovat. Chylek převzal míč ve středu hřiště, utekl obráncům a po kličce brankáři snížil na 1:2.

A hned vzápětí bylo srovnáno. Po dlouhém autu Blahuty prodloužil míč ve vápně za sebe Drozd a Látal pravačkou pohotově křížnou střelou vyrovnal.

Milan Chalupa: "Pro nás ztráta dvou bodů. Mrzí o to více, že Slovácko nás ničím nepřekvapilo, góly jsme dostali po nákopech za obranu. Přestože se těmto defenzivním činnostem pravidelně věnujeme, opakované podcenění těchto situací nás stálo v sezoně mnoho bodů. Hra v poli nebyla v první půli špatná. Přesto jsme do šatny odcházeli s gólovým mankem. V poločase jsme do sestavy radikálně řízli, především abychom zvýšeným pohybem na soupeře zatlačili. Bohužel jsme hned inkasovali a museli dotahovat dvougólové manko. I přes drtivý tlak ve druhé půli a řadu zajímavých situací ve vápně soupeře jsme na víc než vyrovnání nedosáhli. Velkou pochvalu zaslouží kluci z dorostu, které jsme vytáhli do tréninkového procesu a zápasu, a nakonec se podíleli i na vyrovnání."

10.
pátek
června
Slovácko B VS Baník B
MSFL

Poločas: 1:0
Branky: 35. a 47. Koryčan – 71. Chylek, 72. Látal. ŽK: Kočí, Pak - Sotorník, Říha.