ne 22.8.2021

Jaroňovo sólo rozhodlo o výhře béčka

Rezerva Baníku zvládla utkání 4. kola MSFL a v Markvartovicích porazila Velké Meziříčí 2:1. O góly domácích se postarali Daniel Smékal a Petr Jaroň

Oba týmy se od první chvíle snažily o aktivní hru, Baník se do nebezpečných situací dostával zejména z rychlých protiakcí. V 8. minutě předvedl hezkou akci po levé straně Petr Jaroň, poslal míč před branku a Daniel Smékal neměl problém odkrytý brankový prostor trefit.

Hosté mohli srovnat, před Antonínem Plichtou nejdříve dobře zasáhl Radovan Murin, pak stejný hráč hlavou dvakrát branku Baníku minul.

Mezitím ale mohl Baník několikrát zvýšit. Blízko byl Roman Zálešák, jemuž po jednom z brejků Baníku poslal míč na pravou stranu Daniel Smékal. Roman Zálešák byl v šestnáctce sám proti gólmanovi Marku Kolářovi, ten jej skvěle vychytal.

O chvíli později předvedl hezkou individuální akci Jan Martiník, poslal balon zleva do šestnáctky, na míč si naběhl Jan Juroška, jeho rána však prosvištěla těsně vedle. David Stoklásek pak hlavičkoval nad a Janu Juroškovi pak chybělo málo, aby skluzem dostihl míč, který do šestnáctky zatočil Daniel Smékal. "Honza Juroška nám moc pomohl. Ukázal navíc i skvělý charakter. Před utkáním jsme si říkali, že vydrží zřejmě jen hodinu, on makal, opravdu pracoval velmi dobře a vydržel až do 84. minuty," ocenil výkon prvoligového Jana Jurošky, který se po rekonvalescenci začíná vracet na hřiště, trenér Tomáš Hejdušek.

Hosté srovnali ve 42. minutě. K míči, který propadl defenzivou Baníku, se v šestnáctce dostal Martin Puža a propálil Radovana Murina.

V 52. minutě vypálil David Stoklásek. Kolář stačil jen vyrazil a za odraženým míčem se rozběhl Daniel Smékal. Byl u něj dříve než gólman Velkého Meziříčí, který hráče Baníku ve snaze získat míč zasáhl. A protože se situace udála v pokutovém  území, čekalo se, že to sudí Silný ohodnotí penaltou. Leč nestalo se.

Daniel Smékal pak v těžké pozici po centru Jana Jurošky zamířil nad.

V 61. minutě nejdřív Radovan Murin skvěle zasáhl proti táhlé střele ze strany. Jeden z hostujících hráčů míč doklepl do branky, jenže z ofsajdu.

O chvíli později zastavil gólman Baníku i střelu Antonína Plichty, který se v šestnáctce uvolnil, ale mířil doprostřed.

K zajímavému zakončení se pak po přímém kopu, odpískaném za faul na Jana Jurošku, dostal Jaroslav Harušťák. Centr Filipa Sotorníka, několkrát tečovaný, poslal zblízka těsně vedle branky.

Rozhodnutí přišlo v 74. minutě. Petr Jaroň dostal krásný míč za obranu soupeře, běžel sám na Koláře a střelou k jeho pravé tyči mu nedal jakoukoliv šanci zasáhnout.

TOMÁŠ HEJDUŠEK: "Odehráli jsme velice slušný zápas. Kluci ho skutečně odpracovali. Herně jsme navázali na výkon v Kroměříži, tentokrát jsme to ale zvládli i výsledkově. Vítězství bylo zcela zasloužené, škoda neproměněných šancí a také inkasovaného gólu po standardní situaci."

0Radovan Murin90100

22.
Baník B VS FC Velké Meziříčí

Branky: 8. Smékal, 74. Jaroň - 42. Puža. Rozhodčí: Silný – Volek, Koláček. ŽK: Smékal, Boháč - Karmazín.

Murin - Juroška (84. Blahuta), Kulig, Stoklásek, Fulnek (67. Sotorník) - Jaroň, Boháč (67. Harušťák), Chvěja, Zálešák - Martiník (67. Říha), Smékal (89. Holaň).