ne 29.7.2018

Jako áčko - juniorka přišla o bod v nastavení

Juniorka Baníku prozatím výsledkově kráčí ve stopách áčka. Po vítězném vstupu do sezony v neděli nebodovala, když na hřišti ve Vřesině přišla o vedení 1:0 a nakonec gólem z pokutového kopu v nastavení Sigmě podlehla 2:3.

Baníkovci zahájili utkání aktivně a v 32. minutě se mohli radovat i z vedení, když se po akci z pravého křídla volejem nechytatelně pod břevno trefil Aleš Mooc.

Za stavu 1:0 mohl v 65. minutě navýšit vedení domácích Ondřej Chvěja, který pádil sám na gólmana Mandouse, ale ten technický pokus vyrazil. Už za tři minuty to baníkovce pořádně mrzelo, protože Matoušek tečovanou střelou o stopera Kubíka vyrovnal.

Sigmě stačily jen dvě minuty na obrat skóre, když povedenou kombinaci z pravé strany hlavičkou přesně zakončil Chytil.

Když v 87. minutě po nadýchaném centru zprava levačkou bez přípravy přesně k tyči zamířil střídající Robert Russmann, vypadalo to na smír. Jenže Olomouc se v poslední minutě dostala do brejku a po faulu Kubíka na unikajícího hráče sudí nařídil penaltu, z níž Sláma zajistil hostům všechny tři body.

DANIEL TCHUŘ: "Z naší strany bojácný výkon, herně to dnes skřípalo. Přesto jsme vedli 1:0 a mohli Chvějou do prázdné branky zvýšit na 2:0 a srazit soupeře na kolena. Naopak jsme pustili soupeře do vedení. Přesto kluci srovnali, ale pak trestuhodně v poslední minutě jsme ztratili utkání."