so 11.5.2019

I napodruhé bez bodu: Jablonec - Baník 2:0

Podruhé během čtrnácti dnů zkoušel Baník prolomit značně nepříznivou bilanci, kterou v zápasech v Jablonci má. A ani tentokrát to nevyšlo. Domácí se znovu prosadili, znovu udrželi čisté konto a rezultovalo z toho jejich vítězství 2:0.

Aktivněji vstoupili do utkání domácí, ale Baník bránil pozorně a dlouho před svou brankou Jabloneckým téměř nic nedovolil. V šesté minutě vstoupil do hry VAR, když poměrně dlouho přezkoumával zákrok Jiřího Fleišmana na domácího Trávníka. Videorozhodčí ale usoudil, že se obránce Baníku neprovinil a penalta, o níž v tu chvíli šlo, se nekopala.

V 11. minutě napřáhl z velké dálky Ondřej Šašinka. Vyslal na domácího gólmana snad ze třiceti metrů takovou bombu, že mu způsobil mimořádné starosti. Nakonec se Hrubému podařilo míč aspoň vyrazit.

První domácí nebezpečná situace nastala ve 23. minutě. Trávník zatočil míč do šestnáctky do místa, kam s naběhl Doležal. Ten se nakonec do zakončení probil, mířil však mimo.

Podobnou příležitost měl šest minut před pauzou Jovovič. Hlavou poslal míč do země, odkud se balon odrazil znovu vedle.

Ve 44. minutě poslal Kratochvíl míč na hranici šestnáctky proti noze rozběhnutému Jovovičovi. Ten vystřelil tvrdě, ale branku přestřelil.

Po přestávce byla převaha Jablonce ještě zřetelnější. A brzy ji domácí vyjádřili gólově. Po souboji Jakuba Bolfa s domácím Sobolem odpískal sudí Machálek penaltu. Postavil se k ní Trávník a kopl ji k pravé tyči branky Viktora Budinského. Sudí ale ještě těsně před kopem hru přerušil kvůli Doležalově strkání a Trávník musel exekuci opakovat. Znovu si vybral stejnou stranu a proměnil.

Domácí se dostávali do dalších šancí. Trávník to zkoušel ještě dvakrát. Poprvé pálil těsně mimo, podruhé nad. Nad břevno mířil v 61. minutě i Hübschman.

O deset minut později se k zajímavé příležitosti dostal Baník. Jiří Fleišman zahrával přímý kop z nějakých 20 metrů, zatočil jej směrem k hornímu růžku Hrubého branky, těsně jej však minul.

V 80. minutě dostal Viktor Budinský u své pravé tyče Hovorkovu hlavičku. Za minutu se ale v šestnáctce Baníku dostal k míči volný Doležal a brankář Baníku neměl nárok proti jeho střele pravačkou zasáhnout - 2:0.

Viktor Budinský pak předvedl senzační zákrok proti tutovce domácího Považance.  Ten byl na malém vápně úplně sám. Uklízel míč do branky, gólman Baníku ale pravou nohou zachránil skvěle situaci.

Ostravanům už to ale k bodovému zisku nepomohlo.

ZDENĚK KLUCKÝ: "V první půli jsme je trochu dobývali. Oni stáli v bloku a nedávali nám prostor. Naše hra se trochu zlepšila po půli. Začali jsme Ostravu otvírat ze stran a dostávali jsme se do křídelních prostorů, lépe jsme se pohybovali. Dneska jsme potvrdili formu a dali jsme dvě branky."

BOHUMIL PÁNÍK: "Jablonec má výbornou formu. Pokračoval ve výborné hře jako v Plzni, my jsme celý zápas tahali za kratší konec. Prakticky jsme možná třikrát ohrozili bránu nějakým způsobem. Jablonec naproti tomu možná dvanáctkrát, patnáctkrát, takže určitě zasloužená výhra."