ne 26.5.2024

Hotovo. Béčko je druholigové!

Hotovo! Rezerva Baníku si po 56 letech zahraje ve druhé nejvyšší soutěž. Po domácím vítězství 2:0 nad Uherským Brodem už svěřence Josefa Dvorníka v posledních třech kolech nikdo nemůže dostihnout.

Baník šel za postupovým vítězstvím od začátku ofenzivně. Na rozdíl od středečního zápasu proti Hodonínu tentokrát domácí od prvních minut překonávali obranu soupeře a hlavně ze stran se jim dařilo dostávat do do vápna a tedy i nebezpečných situací. Kilibarda, Chvěja či Holaň ale své slibně vypadající situace nezakončili tak, jak bylo zapotřebí.

Stejně jako v řadě předchozích zápasů ale soupeře zlomili ve druhé půlce. Zavelel stoper Měkota, a nikoliv hlavou, ale přesnou ranou z dálky, a v 66. minutě zajistil Baníku vedení. V 79. minutě pojistil tři body Elekana, který po rohu poslal míč podruhé do sítě.

V závěru se Baník z brejků dostal do několika dalších zajímavých situací, ale Samuel křížnou střelou netrefil bránu a Říha v nastavení trefil jen tyčku.

Josef Dvorník: "Poslední zápasy jsme se trochu prali a trápili s tím, že nám chyběla kvalita v ofenzívě. Hráči by to měli prokazovat, protože druhá liga v tom bude náročnější a tam by to bylo málo. Ale znovu jsme měli zápas pod kontrolou. Soupeř jen bránil, měl tam možná dvě nebezpečné standardky. Jinak jsme to měli ve své režii a ve druhé půli to vyjádřili dvěma góly. Celému mužstvu gratuluju, jak už jsem říkal, máme to nastaveno týmově, je to zásluha všech hráčů. To, že máme postup jistý, neznamená, že bychom poslední kola nehráli naplno, naopak chceme pokračovat v té naší sérii výher a bez inkasovaného gólu. Celé mužstvo na jaře bráni fantasticky a myslím, že i ta šňůra je svým způsobem unikátní."