so 15.8.2020
MUZ

Generálka na výbornou: Hartberg - Baník 1:4!

Generálka na novou sezonu se Baníku povedla. Slezané vyhráli v Rakousku nad TSV Hartberg 4:1. O góly se postarali Milan Jirásek, Jakub Pokorný, Muhamed Tijani a Oleksander Azackij.

Baník vstoupil do utkání velmi dobře. První střela sice náležela domácím, Jan Laštůvka ji bez problémů kryl, ve 4. minutě však Baník poprvé udeřil. Jan Juroška poslal na útočné polovině míč kolmo Rudolfu Reiterovi, ten jej dostihl před koncovou čárou, bez váhání poslal pod sebe do šestnáctky přesně do místa, kam nabíhal Milan Jirásek. A jeho pumelice byla nechytatelná.

O pět minut později mohl Baník zvýšit. Hezkou a rychlou kombinační akci zakončil dělovkou Ondřej Šašinka, gólman Swete měl štěstí, že mířila do míst, kde stál, takže ji stačil vyrazit.

A v 17. minutě posílal Rudolf Reiter do šestnáctky míč Tomáši Zajícovi. Přihrávka byla o půlmetr delší, než by Tomáš Zajíc potřeboval. Byl by totiž sám před gólmanem.

Ostravané domácí do střeleckých možností dlouho nepouštěli, výjimkou byla situace, kdy hráči Hartbergu vystihli baníkovskou rozehrávku. Byla z toho šance a zákrok Jana Laštůvky, který míč vytěsnil na roh.

Až ve 23. minutě domácím kombinace vyšla, z levé strany přišla přihrávka do šestnáctky pro Tobiase Kainze, který míč v jasné pozici uklidil k tyči – 1:1.

Baník si vzal vedení brzy zpět. Ve 29. minutě si míč na levé straně v rychlosti vyměnili Daniel Holzer s Romanem Potočným, ten akci potáhl až k šestnáctce, zkoušel centrovat do šestnáctky, domácí obrana jeho centr zablokovala a odehrála na rohový kop. Toho se ujal Daniel Holzer, našel Jakuba Pokorného, jehož hlavičku na vzdálenější tyč Swete chytil ani nemohl.

Druhou půli zahájili šancí domácí. Urostlý útočník Borna se najednou ocitl sám před Janem Laštůvkou. Ten proti němu vyběhl, střelu zblokoval a zbytek práce udělal Patrizio Stronati, který balon z prostoru branky definitivně odehrál.

Pak už Baník Rakušany do ničeho nepouštěl. V 65. minutě nacentroval Adam Jánoš, domácí obránce hlavou odvracel a jen těsně minul vlastní branku. Následný roh mohl skončit gólem, u zadní tyče se snažil Jakub Pokorný uklidit míč do prázdné branky, ve skluzu ale minul.

V 72. minutě měl Baník velkou šanci náskok zvýšit. Po faulu na Davida Buchtu kopal penaltu Nemanja Kuzmanovič, gólman Sallinger mu ji chytil. 

A vzápětí se do dobré šance dostali na druhé straně domácí, Jan Laštůvka střelu zblízka znovu vyrazil.

A pak už vládl Baník. V 79. minutě využil chybu domácích Muhamed Tijani, sebral obráncům soupeře míč a z dálky přeloboval domácího brankáře. A čtvrtý gól přidal Oleksander Azackij. Pár sekund po svém příchodu na hřiště se prosadil hlavou. 

Fotogalerie

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

15.
sobota
srpna
Hartberg VS Ostrava
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 1:2
Branky: 23. Kainz - 4. Jirásek (Reiter), 29. Pokorný (Holzer), 79. Tijani, 85. Azackij (Fleišman).

Sestavy

TSV Hartberg

Swete (46. Sallinger) – Rotter (46. Gölles), Luckeneder (46. Huber), Klem (46. Gollner) – Lienhart (46. Heil), Kainz, Nimaga (46. Smith), Gabbichler (46. Burgstaller) – Tadic (46.Rakowitz), Ried (46. Borna), Sturm (46. Fadinger)

FC Baník Ostrava

Laštůvka – Juroška (60. Fillo), Pokorný, Stronati (84. Azackij), Holzer (84. Fleišman) – Jánoš (75. Kaloč), Jirásek (60. Tetour) – Reiter (69. Lalkovič), Šašinka (75. Tijani), Potočný (69. Buchta) – Zajíc (46. Kuzmanovič).
15
Patrizio
Stronati
11
Nemanja
Kuzmanovič
7
Martin
Fillo
23
Jaroslav
Svozil
16
Jan
Laštůvka
30
Viktor
Budinský
1
Radovan
Murin
22
Filip
Kaloč
6
Daniel
Tetour
5
Adam
Jánoš
14
Pepe
Mena
24
Jan
Juroška
17
Muhammed
Sanneh
13
Ondřej
Kukučka
25
Jiří
Fleišman
9
David
Buchta
8
Jakub
Drozd
21
Daniel
Holzer
77
Gigli
Ndefe
31
Ondřej
Šašinka
20
Jakub
Pokorný
18
Tomáš
Zajíc
91
Dyjan Carlos
De Azevedo