ne 30.1.2022

Generálka na jaro: Slavia - Baník 4:2

Dva rozdílné poločasy nabídla generálka Baníku na půdě Slavie. V první půli vstřelili domácí fotbalisté čtyři góly, ve druhém Baník dva, další nebyl Slezanům uznán, takže na konci utkání platilo: Slavia - Baník 4:2.

Úvodní pasáž utkání nabídla relativně vyrovnanou partii, ta se pak ale výrazně naklonila na jednu stranu.

V 15. minutě se dostal Petr Ševčík do sóla, které zakončil nekompromisní ranou k tyči a Slavia vedla 1:0.

Ve 20. minutě přišel další rychlý výpad do otevřené obrany Baníku a Michael Krmenčík zblízka propálil Viktora Budinského - 2:0.

Třetí gól přišel ve 30. minutě, míč se v šestnáctce Baníku dostal k úplně volnému Srdjanu Plavšičovi, který svou šanci neprováhal.

Baník poprvé zahrozil ve 41. minutě. Jiří Fleišman poslal míč do šestnáctky, po sérii odrazů se k balonu dostal David Buchta, ale skákající míč poslal zblízka nad.

A vzápětí přišel čtvrtý gól domácích. Plavšič z levé strany nacentroval před branku a Ondřej Lingr zblízka zvýšil.

Druhý poločas nabídl diametrálně odlišnou podívanou. Brzy po pauze vstřelil Baník gól, který nebyl uznán.. Po střele Šimona Falty se zablokovaný míč dostal před Nemanju Kuzmanoviče, ten v tísni dorážel a Aleš Mandous chytil míč až za lajnou. Což ovšem nikdo z rozhodčích neviděl, takže se hrálo dál.

Korekce přišla o chvíli později. Po rohovém kopu si míč v šestnáctce zpracoval Jiří Klíma, uvolnil se a zblízka propálil Mandouse.

Dvakrát pak proti nepříjemným střelám domácích dobře zasáhl Viktor Budinský. A v 74. minutě běžel na gólmana Baníku z půlky hřiště sám Stanislav Tecl. Zakončil ale vedle.

V 76. minutě nacentroval Matěj Šín, Martin Chlumecký hlavičkoval a před brankou doklepl míč zblízka Ubong Ekpai – 4:2.

Další gól už Baník nepřidal, v samém závěru zachránil situaci Viktor Budinský proti šanci Alexandra Baha.

Ondřej Smetana: “Jsem rád, že nám to utkání otevřelo oči a ukázalo chyby a nedostatky. Po prvním gólu byla Slavia všude dříve, naopak my pomalí, ustrašení, profesorští. Alespoň mě těší, že jsme zkorigovali skóre. Máme týden na to, abychom nedostatky odstranili.”

30.
ledna
Slavia VS Baník

Poločas: 4:0
Branky: 15. Ševčík, 20. Krmenčík, 31. Plavšić, 42. Lingr – 54. Klíma (Chlumecký), 76. Ekpai (Chlumecký).