st 5.7.2017

Efektivní Baník rozstřílel Slovácko 6:1

To byla lekce produktivity! Baník vyhrál i třetí přípravný duel, co víc, prvoligové Slovácko na hřišti v Kroměříži deklasoval po nevídané kanonádě 6:1. Slovácko však navzdory debaklu bylo v první půli lepší, svěřenci Radima Kučery soupeře ale dokonale vyškolili ve využívání šancí. Dvěma brankami se prezentoval znovuzrozený střelec Jakub Šašinka.

Baník se především v prvním poločase musel bránit trvalé územní převaze Slovácka, které vyhrálo jednoznačně na držení míče, ale na góly tu dnes byli Ostravané. Udeřili prakticky z první nebezpečnější příležitosti. Během krátké přeháňky prošel v 11. minutě Stáňa z levé strany přes tři protihráče, umístěnou střelou k tyči z šestnácti metrů otevřel skóre a spolu s kapkami deště zchladil Uherskohradišťské i prvním zásahem.

Obraz hry se v první půli skoro neměnil: Slovácko tlačilo, Baník z brejků nemilosrdně trestal. Ještě za stavu 0:1 Vašek bravurně chytil jasný gól Kubalovi, ve 20. minutě se ve vzduchu v souboji s brankářem prosadil důrazný Poznar a hlavou poslal Helešicův centr podruhé do sítě. A minutu před poločasem po rychlém výpadu a Barošově kolmici zavěsil Mondek.

Slovácko definitivně knokautoval Zápotočný, který v 52. minutě po trestném kopu Helešice na malém vápně míč nohou s rozvahou počtvrté usměrnil do brány.

Trenér Kučera poslal v 63. minutě na plac osm čerstvých hráčů a hladoví nováčci soupeře ani pak nešetřili. Šašinka hlavou trknul Susův centr do sítě popáté a pak mu šestou trefu ideálně naservíroval před prázdnou bránu Smékal.

Slovácko v poslední minutě debakl jen kosmeticky zmírnilo.

RADIM KUČERA: "Výsledek je příjemný, ale i trošku zavádějící. Slovácko nás určitě v první půli přehrávalo, drželo míč. Co jsme si dnes vytvořili, z toho byl gól. Ale je to určitě psychická vzpruha. Těší mě, že taktické věci, které jsme si ukázali na videu po Znojmu, tak to se zlepšilo. Z toho taktického pojetí mám velice dobrý pocit. I když chybičky tam samozřejmě byly."

5.
Slovácko VS Baník

Poločas: 0:3
Branky: 90. Yu - 77. a 80. J. Šašinka, 11. Stáňa, 20. Poznar, 44. Mondek, 52. Zápotočný.
Diváci: 1200

Slovácko

I. poločas: Heča – Prajza, Rada, Hofmann, Šimko – Sadílek – Juroška, Petr, Ťok, Vasilijev – Kubala. II. poločas: Heča – Juroška, Rada, Břečka, Šimko – Sadílek – Navrátil, Hellebrand, Havlík, Rezek – Yu.

Vašek - Breda (63. Celba), Zápotočný (63. Jakubov), Šindelář, Helešic - Mondek (63. Hykel), Hlinka (63. Pekár), Panić (63. Hrubý), Stáňa (63. Sus) - Baroš (63. J. Šašinka), Poznar (63. Smékal).