st 28.6.2023
MUZ

Druhý havířovský test: Baník - Myjava 8:1

Druhé přípravné utkání Baníku skončilo vysokým vítězstvím. Ostravané měli utkání proti slovenské Myjavě zcela pod kontrolou a vyhráli vysoko 8:1.

Baník hrál od začátku velmi ofenzivní partii a díky rychlým kombinacím se brzy začal dostávat do nadějných situací. V 6. minutě se individuálně prosadil Tanko, pak posunul do gólové pozice Jiřímu Boulovi, a ten nabídnutou šanci přesným zakončením využil.

Ostravané dál pokračovali v ofenzivní hře a za deset minut to bylo 2:0. Velmi aktivní Ladislav Almási prostrčil Davidu Buchtovi, a ani ten si se zakončením nedělal problém.

Ladislav Almási pak po levé straně rozběhl další rychlou akci, dal do běhu Tankovi, ten předložil ke vzdálenější tyči Danielu Tetourovi, a uzdravený navrátilec poslal míč do prázdné.

Martin Hrubý si v první půli příliš nezachytal, jednou se však blýsknul, když si doletěl pro střelu mířící takřka do šibenice, a stáhl ji k zemi. V jiném případě jej na brankové čáře po myjavském rohovém kopu a následné střele zblízka zastoupil Eneo Bitri, jenž balon vykopl zpět do hry.

Do druhé půle nastoupil Baník v nové sestavě. Jediným hráčem, který na hřišti zůstal, byl David Buchta. A byl to on, kdo hned v první minutě druhého poločasu posadil míč na hlavu Davidu Fadairovi, jenž zblízka zvýšil na 4:0.

Po hodině hry hosté snížili, chybu v rozehrávce Baníku potrestal přesnou střelou k tyči Castellano Oscar.

Čtyřgólový náskok vrátil Baníku Daniel Smékal, který po rohu Matěje Šína zacílil přesně hlavou.

A také Matěj Šín se trefil, s jeho střelou k tyči mohl gólman Kubica stěží něco udělat.

V 69. minutě vytvořil Baník v myjavské šestnáctce další nebezpečnou situaci a míč do branky zblízka napálil Petr Jaroň.

Svůj druhý gól pak díky přesné střele přidal David Buchta, zvýšil na 8:1.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

PAVEL HAPAL: "Snažili jsme se hrát dopředu ve velkém tempu. Výsledek neberu, je to příprava, jsme rádi, že Myjava přijela s námi utkání sehrát. Jsem rád, že po dlouhém výpadku se na hřišti ocitli Daniel Tetour, Ewerton a Laco Almási. Ukázali velkou fotbalovou kvalitu, i když je třeba brát na zřetel, že zápasový rytmus jim ještě chybí."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

28.
středa
června
Baník VS Myjava
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 3:0
Branky: 6. Boula (Tanko), 16. Buchta (Almási), 32. Tetour (Tanko), 46. Fadairo (Buchta), 65. Smékal (Šín), 68. Šín (Fadairo), 69. P. Jaroň (vyražený míč), 80. Buchta (Rigo) – 60. Castellano. Rozhodčí: Proske.
Diváci: 600

Sestavy

FC Baník Ostrava

1. poločas: Hrubý – Blažek, Bitri, Lischka – Juroška, Tetour, Boula, Ewerton, Buchta – Almási, Tanko 2. poločas: Letáček – Frydrych, Svozil, Měkota – P. Jaroň, Rigo, Šín, Holaň, Buchta – Fadairo, Smékal.

Spartak Myjava

Kubica – Arthur, Benovič, Bilovský, Castellano, Copko, Čurík, Spivak, Svatík, Tancík, Toman. Střídali: Opálek, Brezina, Halabrín, Hapal, Cisár, Buche, Boledovič, Šimek, Vávra
19
David
Lischka
9
David
Buchta
4
Robert
Mišković
13
Samuel
Grygar
28
Filip
Kubala
0
Paixao da Silva
Ewerton
35
Jakub
Markovič
21
Jiří
Klíma
11
Eldar
Šehić
77
Gigli
Ndefe
30
Jiří
Letáček
12
Tomáš
Rigo
5
Jiří
Boula
7
Karel
Pojezný
29
Ladislav
Takács
15
Patrick
Kpozo
10
Matěj
Šín
26
Filip
Blažek
17
Michal
Frydrych
20
Abdullahi
Tanko
24
Jan
Juroška