st 28.6.2023

Druhý havířovský test: Baník - Myjava 8:1

Druhé přípravné utkání Baníku skončilo vysokým vítězstvím. Ostravané měli utkání proti slovenské Myjavě zcela pod kontrolou a vyhráli vysoko 8:1.

Baník hrál od začátku velmi ofenzivní partii a díky rychlým kombinacím se brzy začal dostávat do nadějných situací. V 6. minutě se individuálně prosadil Tanko, pak posunul do gólové pozice Jiřímu Boulovi, a ten nabídnutou šanci přesným zakončením využil.

Ostravané dál pokračovali v ofenzivní hře a za deset minut to bylo 2:0. Velmi aktivní Ladislav Almási prostrčil Davidu Buchtovi, a ani ten si se zakončením nedělal problém.

Ladislav Almási pak po levé straně rozběhl další rychlou akci, dal do běhu Tankovi, ten předložil ke vzdálenější tyči Danielu Tetourovi, a uzdravený navrátilec poslal míč do prázdné.

Martin Hrubý si v první půli příliš nezachytal, jednou se však blýsknul, když si doletěl pro střelu mířící takřka do šibenice, a stáhl ji k zemi. V jiném případě jej na brankové čáře po myjavském rohovém kopu a následné střele zblízka zastoupil Eneo Bitri, jenž balon vykopl zpět do hry.

Do druhé půle nastoupil Baník v nové sestavě. Jediným hráčem, který na hřišti zůstal, byl David Buchta. A byl to on, kdo hned v první minutě druhého poločasu posadil míč na hlavu Davidu Fadairovi, jenž zblízka zvýšil na 4:0.

Po hodině hry hosté snížili, chybu v rozehrávce Baníku potrestal přesnou střelou k tyči Castellano Oscar.

Čtyřgólový náskok vrátil Baníku Daniel Smékal, který po rohu Matěje Šína zacílil přesně hlavou.

A také Matěj Šín se trefil, s jeho střelou k tyči mohl gólman Kubica stěží něco udělat.

V 69. minutě vytvořil Baník v myjavské šestnáctce další nebezpečnou situaci a míč do branky zblízka napálil Petr Jaroň.

Svůj druhý gól pak díky přesné střele přidal David Buchta, zvýšil na 8:1.

PAVEL HAPAL: "Snažili jsme se hrát dopředu ve velkém tempu. Výsledek neberu, je to příprava, jsme rádi, že Myjava přijela s námi utkání sehrát. Jsem rád, že po dlouhém výpadku se na hřišti ocitli Daniel Tetour, Ewerton a Laco Almási. Ukázali velkou fotbalovou kvalitu, i když je třeba brát na zřetel, že zápasový rytmus jim ještě chybí."

28.
června
Baník VS Myjava

Poločas: 3:0
Branky: 6. Boula (Tanko), 16. Buchta (Almási), 32. Tetour (Tanko), 46. Fadairo (Buchta), 65. Smékal (Šín), 68. Šín (Fadairo), 69. P. Jaroň (vyražený míč), 80. Buchta (Rigo) – 60. Castellano. Rozhodčí: Proske.
Diváci: 600

1. poločas: Hrubý – Blažek, Bitri, Lischka – Juroška, Tetour, Boula, Ewerton, Buchta – Almási, Tanko 2. poločas: Letáček – Frydrych, Svozil, Měkota – P. Jaroň, Rigo, Šín, Holaň, Buchta – Fadairo, Smékal.