pá 21.1.2022
MUZ

Druhé ”turecké” vítězství: Wisla - Baník 1:3!

Baník si v Turecku připsal své druhé vítězství. Ke dvěma gólům Ladislava Almásiho se v utkání s Wislou Krakov přidal jednou trefou Arťom Koncevoj a Baník tak vyhrál 3:1.

Soupeř do utkání vyrukoval s agresivní hrou, nicméně první zajímavou střelu vyprodukoval Baník. Jiří Fleišman vhazoval hluboko na vlastní polovině, našel rozběhnutého Filipa Kaloče, ten si míč vzal do své správy, nezadržitelně se prodral až před šestnáctku Wisly, vypálil a gólman Biegaňski měl co dělat, aby míč vyrazil.

Pak se na druhé straně v šestnáctce uvolnil Hugi, vystřelil a první velmi dobrý zákrok si připsal také Jan Laštůvka.

Ve 12. minutě se po rychlé akci dostal k další střele Filip Kaloč, Biegaňski znovu vyrážel, akce pokračovala a Lukáš Budínský z pravé strany nacentroval. Našel přesně Ladislava Almásiho, a ten zblízka otevřel skóre.

V 18. minutě se polský celek dostal do zajímavé rychlé protiakce do otevřeného prostoru, tu zakončil Savič nepříjemnou střelou, kterou znovu zpacifikoval Jan Laštůvka, jenž si o chvíli později připsal skvělý zákrok proti Ringovi, který se před ním zjevil úplně sám.

Ladislav Almási to pak zkoušel hlavou po centru Arťoma Koncevého, gól však padl an druhé straně. Patryk Plewka napřáhl dvaceti metrů do šibenice, s tím mohl Jan Laštůvka sotva něco udělat.

Brzy po přestávce si však Baník vzal vedení zpět. Ladislav Almási tak nepříjemně atakoval gólmana soupeře, až jej donutil k chybě, kterou využil a zblízka vstřelil svůj druhý gól.

A za chvíli to mohlo být o dvě branky. Arťom Koncevoj si navedl míč z levé strany na střelu, vypálil tvrdě a trefil téměř přesně šibenici. Míč se odrazil od břevna těsně před brankovou čáru.

Velkou možnost měl zanedlouho Jan Juroška. Matěj Šín mu míč přistrčil do vynikající pozice, Jan Juroška byl sám před gólmanem, ten jej ale vychytal.

V 67. minutě dostal soupeř šanci, kopala se penalta. Míč si postavil Felicio Brown, poslal míč po pravici Radovana Murina, jenže právě tam „Rado“, který mezitím vystřídal Jana Laštůvku, skočil a penaltu bravurně zneškodnil!

A slovo si vzal Baník. Nemanja Kuzmanovič uvolnil Arťoma Koncevého, a ten se v dobré šanci zorientoval, chladnokrevně ji proměnil a určil tak definitivní podobu výsledku.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

Jan Baránek: "Můžeme být spokojeni s výsledkem a částečně i s hrou proti kvalitnímu soupeři. Dalšími pozitivem je, že se střelecky prosadil jak Laco Almási, tak Arťom Koncevoj. Oběma to zvýší sebevědomí."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

21.
pátek
ledna
Wisla VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 1:1
Branky: 39. Plewka – 12. Almási (Budínský), 48. Almási, 76. Koncevoj (Kuzmanovič). ŽK: Starzyński, Szot, Ring

Sestavy

Wisla Krakow

Biegański (46. Kieszek) – Szot (62. Hanousek), Colley (46. Szota), Sadlok (81. Koncewicz-Žylka), Ring (62. Mlyński) – Plewka (81. Gadek), Kuveljič (46. Žukov), Savič, Starzyński (62. Gruszkowski) – Kliment (62. Brown Forbes), Hugi (38. Cissé).

FC Baník Ostrava

Laštůvka (56. Murin) - Juroška, Svozil, Lischka, Fleišman - Kaloč, Budinský (46. Šín) - Koncevoj, Kuzmanovič, Buchta - Almási.
4
Martin
Chlumecký
39
Dominik
Janošek
20
Jakub
Pokorný
99
Ladislav
Almási
24
Jan
Juroška
7
Šimon
Falta
21
Jiří
Klíma
14
Petr
Jaroň
16
Jan
Laštůvka
10
Matěj
Šín
9
David
Buchta
32
Lukáš
Budínský
77
Gigli
Ndefe
6
Daniel
Tetour
22
Filip
Kaloč
29
Ladislav
Takács
25
Jiří
Fleišman
30
Viktor
Budinský
50
Ubong
Ekpai
11
Nemanja
Kuzmanović
12
Radovan
Murin
5
Jiří
Boula
19
David
Lischka
23
Jaroslav
Svozil