pá 21.1.2022

Druhé ”turecké” vítězství: Wisla - Baník 1:3!

Baník si v Turecku připsal své druhé vítězství. Ke dvěma gólům Ladislava Almásiho se v utkání s Wislou Krakov přidal jednou trefou Arťom Koncevoj a Baník tak vyhrál 3:1.

Soupeř do utkání vyrukoval s agresivní hrou, nicméně první zajímavou střelu vyprodukoval Baník. Jiří Fleišman vhazoval hluboko na vlastní polovině, našel rozběhnutého Filipa Kaloče, ten si míč vzal do své správy, nezadržitelně se prodral až před šestnáctku Wisly, vypálil a gólman Biegaňski měl co dělat, aby míč vyrazil.

Pak se na druhé straně v šestnáctce uvolnil Hugi, vystřelil a první velmi dobrý zákrok si připsal také Jan Laštůvka.

Ve 12. minutě se po rychlé akci dostal k další střele Filip Kaloč, Biegaňski znovu vyrážel, akce pokračovala a Lukáš Budínský z pravé strany nacentroval. Našel přesně Ladislava Almásiho, a ten zblízka otevřel skóre.

V 18. minutě se polský celek dostal do zajímavé rychlé protiakce do otevřeného prostoru, tu zakončil Savič nepříjemnou střelou, kterou znovu zpacifikoval Jan Laštůvka, jenž si o chvíli později připsal skvělý zákrok proti Ringovi, který se před ním zjevil úplně sám.

Ladislav Almási to pak zkoušel hlavou po centru Arťoma Koncevého, gól však padl an druhé straně. Patryk Plewka napřáhl dvaceti metrů do šibenice, s tím mohl Jan Laštůvka sotva něco udělat.

Brzy po přestávce si však Baník vzal vedení zpět. Ladislav Almási tak nepříjemně atakoval gólmana soupeře, až jej donutil k chybě, kterou využil a zblízka vstřelil svůj druhý gól.

A za chvíli to mohlo být o dvě branky. Arťom Koncevoj si navedl míč z levé strany na střelu, vypálil tvrdě a trefil téměř přesně šibenici. Míč se odrazil od břevna těsně před brankovou čáru.

Velkou možnost měl zanedlouho Jan Juroška. Matěj Šín mu míč přistrčil do vynikající pozice, Jan Juroška byl sám před gólmanem, ten jej ale vychytal.

V 67. minutě dostal soupeř šanci, kopala se penalta. Míč si postavil Felicio Brown, poslal míč po pravici Radovana Murina, jenže právě tam „Rado“, který mezitím vystřídal Jana Laštůvku, skočil a penaltu bravurně zneškodnil!

A slovo si vzal Baník. Nemanja Kuzmanovič uvolnil Arťoma Koncevého, a ten se v dobré šanci zorientoval, chladnokrevně ji proměnil a určil tak definitivní podobu výsledku.

Jan Baránek: "Můžeme být spokojeni s výsledkem a částečně i s hrou proti kvalitnímu soupeři. Dalšími pozitivem je, že se střelecky prosadil jak Laco Almási, tak Arťom Koncevoj. Oběma to zvýší sebevědomí."

21.
ledna
Wisla VS Baník

Branky: 39. Plewka – 12. Almási (Budínský), 48. Almási, 76. Koncevoj (Kuzmanovič). ŽK: Starzyński, Szot, Ring