so 28.7.2018

Direkt značka 93: Slovácko – Baník 2:1

Sahali po vítězství, nemají nic. Baníkovci utrpěli ve druhém kole FORTUNA:LIGY krutou porážku na hřišti Slovácka, které gólem Kubaly z 93. minuty vyhrálo 2:1. Ostravané měli v Uherském Hradišti po větší část zápasu více ze hry, ve druhé půli i dvě velké příležitosti, ale na jediný gól Daniela Holzera už nikdo nedokázal navázat.

I do druhého zápasu sezony šel Baník bez zraněného stopera Václava Procházky i Roberta Hrubého, který nedohrál proti Jablonci, což vyneslo místo v základu poprvé Adamu Jánošovi.

S přibližně třinácti stovkami fans v zádech měl Baník domácí prostředí a zápas i aktivně zahájil. Po rohovém kopu se ve 12. minutě naskytla slibná palebná šance právě pro Jánoše, ale ten poslal z šestnáctky odražený míč prudkým volejem decimetry vedle tyče.

Slovácko postupně srovnalo krok a ve 22. minutě trochu neočekávaně udeřilo: Kuchta se uvnitř vápna zády k bráně rychle obrátil a z otočky balon umístil podélnou střelou přesně k tyči.

Hosté museli znovu aktivizovat ofenzívu a územní převaha plodila hlavně standardní situace. Jedná z nich přinesla i vyrovnání: po trestném kopu z levé strany si s chutí hrající Daniel Holzer ve skrumáži na malém vápně našel odražený balon a zblízka neměl problém prostřelit gólmana Daňka.

Baník ve druhé půli útočil na bránu pod hostujícím kotlem, který na hostující hráče s postupujícím časem působil jako magnet. Vyrovnaný ráz zápasu se po hodině hry začal překlápět na ostravskou stranu. Kouč Páník okysličil hru čerstvým Denisem Granečným, který mohl v 72. minutě otočit skóre, ale exostravský gólman Daněk proti jeho úniku stihl zakročit a chytil stoprocentní šanci. Vzápětí mu pořádně zatopil dělovkou z velkého vápna Jirásek a Baník dále tlačil.

Čtyři minuty před koncem mohl všechno rozhodnout Martin Fillo, ale Daněk vyrazil jeho hlavičku a z dorážky hostující záložník křížnou ranou netrefil bránu.

Když se hosté smiřovali s bodem, přišel zcela nečekaný direkt. Už v 93. minutě, sekundy před koncem nastavení, Slovácko kopalo přímý kop z dvaceti metrů, Laštůvka technický pokus Petra skvěle vytáhl před sebe, jenže dobíhající Kubala balon procedil z dorážky do sítě. Na odpověď už Baník neměl čas a se Slováckem potřetí v řadě nebodoval.

BOHUMIL PÁNÍK: "Fotbal někdy dává, jindy bere. Nám dneska vzal tři body. Ve druhé půli jsme měli dvě obrovské šance. Kdybychom je dali, určitě bychom neprohráli. Ale takový je fotbal. Musíme se z toho otřepat a připravit se dobře na Příbram."