so 20.10.2018

Derby skončilo smírem: Baník – Karviná 1:1

Malé slezské derby zůstalo bez vítěze. Baník remizoval s MFK Karviná 1:1, když výsledek po nepříliš vydařené první půli zachraňoval až v poslední půlhodině. Bod nakonec vystřelil parádním zásahem z přímého volného kopu Jiří Fleišman.

Trenér Bohumil Páník mohl do sestavy znovu nasadit uzdraveného Adama Jánoše, ale Baník v první půli marně nahazoval motor. Karviná ho překvapila vysokým napadáním, z čehož rezultovaly kritické momenty pro Jana Laštůvku. Ten skvěle vyřešil sólo Ba Louy a průnik Letiče, mezitím ho ale v 37. minutě překonal ranou z šestnáctky Guba.

Baníkovci se probudili teprve po důrazném pohovoru v šatně. Nahrálo jim navíc do not, že po druhé žluté kartě musel ze hřiště karvinský Letič. Po vyrovnání se natahoval Dame Diop, ale ve skluzu mu na přihrávku Roberta Hrubého krok scházel.

Pak z ojedinělé akce nebezpečně střílel Guba, ale naštěstí minul tyč, a tak mohlo být za tři minuty srovnáno. Jiří Fleišman totiž nádherným trestným kopem přes zeď trefil volný prostor u tyče.

Baník v závěrečné půlhodině tlačil. Po vyrovnání kombinoval v okolí karvinského vápna, ale vyložené příležitosti nepřicházely. Tak to znovu na svá bdera vzal Fleišman, avšak už v nastaveném čase jeho dalšímu trestnému kopu pár centimetrů chybělo.

BOHUMIL PÁNÍK: "Rozbor bude velmi kritický, stejně jako naše rozprava v šatně o půli. Zaváhání se Spartou nás až tak nemrzelo, ale tohle jo. Musíme se vrátit jako tým. Věřím, že kdyby byl Milan Baroš, hráče by takhle nenechal chrápat. První poločas byl z naší strany špatný. Chyběl pohyb, bojovnost. Zvedli jsme se až ve druhé půlce a vyrovnali jsme."

ROMAN NÁDVORNÍK: "V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, zaskočili soupeře vysokým presinkem po celém hřišti, z toho pramenily naše šance. Po vyloučení Letiče otěže převzal Baník a projevila se tam jeho kvalita. Bohužel jsme dostali podruhé za sebou dostali krásnou branku ze standardky."