so 2.7.2022
MUZ

Další přípravný smír: Baník - Nieciecza 0:0

Příprava mezi Baníkem a polskou Niecieczou skončila smírem. Na hřišti Unie Hlubina z nemnoha šancí žádný gól nepadl.

Polský tým je v přípravě o dva týdny dále a na hřišti to bylo poznat: Baník zatím během léta narazil na nejkvalitnějšího soupeře. Kouč Pavel Vrba zvolil v první půli rozestavení se třemi stopery, v němž Baník nastoupil v přípravě poprvé, a vyrovnanému utkání dlouho scházely šance. Až ve 33. minutě zahrozil hostující Poznar, jeho hlavička se snesla shora na vnější síť branky Jana Laštůvky.

Baníkovci odpověděli chvíli před přestávkou: rychlý protiútok po křížném přenesení hry Tijanim zakončoval překvapivým řešením z dvaceti metrů Ladislav Almási a jeho bomba skončila jen těsně vedle tyče.

Do druhé půle vyběhla na výborný hlubinský pažit až na Filipa Kaloče zbrusu nová sestava, ale obraz hry byl podobný. Vyrovnaný zápas, minimum šancí. Rozhodnutí měl v 73. minutě na hlavě Marek Jaroň, Šehičův centr ale z malého vápna hlavičkou poslal těsně mimo.

Poslední desetiminutovka byla nejotevřenější. Oba týmy se dostaly do několika přečíslení a v 87. minutě po centru zleva a hlavě Spiewaka uchránila domácí tyč Hrubého brány.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

Pavel Vrba: "Dneska jsme narazili na soupeře, který nás do šancí nepouštěl, projevil se na nás týdenní blok, který byl zaměřený na kondici. Neprosazovali jsme se tolik jako v předchozích dvou zápasech. Mým pohledem byl dnešní zápas v útočné fázi z naší strany slabší než ty minulé. Ale zase nám to ukázalo, jak se s tím někteří hráči vyrovnávají a zvládají některé herní situace."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

2.
sobota
července
Baník VS Nieciecza
Přátelská utkání

Sestavy

FC Baník Ostrava

I. poločas: Laštůvka - Lischka, Pokorný, Frydrych - Ndefe, Takács, Budínský, Kaloč, Fleišman - Almási, Tijani. II. poločas: Hrubý - M. Jaroň, Pojezný, Chlumecký, Šehič - P. Jaroň, Kaloč, Boula, Kuzmanovič, Buchta - Smékal.

Termalica Nieciecza

Loska – Kukułowicz, Tekijaski, Biedrzycki, Grabowski – Hubínek, Ambrosiewicz, Radwanski, Karasek – Mešanović, Poznar. Střídali: Pauliuchenka, Putiwcew, Jania, Vasil, Pietraszkiewicz, Polyarus, Śpiewak, Dombrovsky, Gajda.
21
Jiří
Klíma
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
1
Martin
Hrubý
25
Jiří
Fleišman
29
Ladislav
Takács
26
Muhamed
Tijani
30
Jiří
Letáček
96
Eneo
Bitri
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
99
Ladislav
Almási
10
Matěj
Šín
24
Jan
Juroška
6
Daniel
Tetour
19
David
Lischka
5
Jiří
Boula
17
Michal
Frydrych
7
Karel
Pojezný
18
Robert
Mišković
23
Jaroslav
Svozil
13
Daniel
Smékal
3
Muhammed
Sanneh
33
Eldar
Šehić
14
Petr
Jaroň