st 22.9.2021
MUZ

Další pohárové drama: Vltavín - Baník 2:5

Znovu drama a prodloužení, ale i postup. Baník nakonec na půdě třetiligového Loka Vltavín v Holešovicích vyhrál vysoko 5:2, ale heroicky bojující domácí třetiligista mu cestu do čtvrtého kola notně ztížil.

Ondřej Smetana zvolil tým složený z hráčů, kteří v pátek v Olomouci nenastoupili v základu, jenže v prvním poločase rozdíl dvou soutěží na trávníku nebyl moc patrný. Domácí Loko bylo dokonce nebezpečnější a dvakrát bylo velice blízko vedoucímu gólu.

V 10. minutě sklepl Veselý míč hlavou pod sebe Tichému, které se zalekl tutové příležitosti a z malého vápna přestřelil. O tři minuty už Vltavín skoro jásal, ale po Trávníčkově ráně z šestnáctky zachránila Baník tyčka.

Kombinaci Baníku limitoval a zpomaloval poněkud těžší hrbolatý terén, ale v nastavení první půle to přece jen vyšlo. Muhammed Sanneh dloubnul balon za obranu na křídlo Adamu Jánošovi a jeho přihrávku do volného prostoru před bránou zkušeně uklidil do sítě Ondřej Chvěja.

Když hned po změně stran naservíroval Jánoš další lahůdkový centr k nohám Jiřího Klímy, který z voleje pálil pod břevno, vypadalo to už na klidný postup.

Ale Vltavín se znovu postavil na kolena. Jeho nejlepší střelec Pejša dělal Baníku velké starosti a Viktor Budinský mu zhatil dvě gólové šance. V 81. minutě už ale ani ostravský gólman nedosáhl na hlavičku Matějky, která o tyč zapadla za čáru.

Okamžitě nato šel sám na bránu Yira Sor, ale Štorc jeho střelu nohou vyrazil, a tak v 86. minutě Pejša z podobné situace jako Matějka přesnou hlavičkou k tyči vyrovnal. Outsider byl v euforii, v závěru řádné hrací doby dostal hosty ještě pod tlak a vytvořil si nebezpečný závar na malém vápně.

Prodloužení už ale ovládl Baník. Po úniku a centru Sora posoudil sudí zákrok brankáře na Petra Jaroně jako nedovolený a Chvěja z penalty ve 102. minutě bezpečně skóroval.

Hosté pak dominovali hlavně rychlostí. Sor si ve 111. minutě strčil míč do běhu, utekl obránci, brankáři udělal kličku a do prázdné brány zvýšil na 4:2. Podobně vypadal i pátý gól: mladík Smékal zleva obešel beka, navedl si balon doprostřed vápna a pak po zemi k tyči uzavřel skóre.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

Ondřej Smetana: „Postoupili jsme, to je podstatné, ale představovali jsme si to samozřejmě jinak. Jak výkon, tak výsledek. Sami jsme si to dnes zkomplikovali. Vina jde dnes i za mnou, že jsem za stavu 2:0 byl možná i zbrklý se střídáním. Ve finále jsme to ale zvládli a postoupili a pro mladé kluky, kteří tam šli a zažili si takový zápas, to byla velká škola. A mám i za ně radost, že se v prodloužení podíleli na dvou gólech."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

22.
středa
září
Loko Vltavín VS Baník
MOL Cup

Statistiky

Poločas: 0:1
Branky: 81. Matějka, 86. Pejša - 45.+1 Chvěja (Jánoš), 47. Klíma (Jánoš), 102. Chvěja z penalty, 111. Sor, 119. Smékal. Rozhodčí: Dubravský – Volf, Pfeifer. ŽK: Trávníček, Matějka, Štorc - Buchta, Jánoš, Chvěja, Smékal.
Diváci: 740

Sestavy

Loko Vltavín

Štorc – Kühnel (81. Freisler), Čejda, Kokeš (66. Mysliveček), Podzimek – Veselý, Matějka, Trávníček (66. Šípek), Tichý (81. Klimenda), Kuchař (66. Jaroš) – Pejša.

FC Baník Ostrava

Budinský – Sanneh, Pokorný (60. Svozil), Harušťák, Granečný – de Azevedo (60. Juroška), Chvěja, Jánoš, Budínský (60. Sor), Buchta (69. Jaroň) – Klíma (69. Smékal).
20
Jakub
Pokorný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
16
Jan
Laštůvka
33
Ondřej
Kukučka
12
Radovan
Murin
77
Gigli
Ndefe
25
Jiří
Fleišman
99
Ladislav
Almási
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
30
Viktor
Budinský
22
Filip
Kaloč
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
8
Jaroslav
Harušťák
32
Lukáš
Budínský
23
Jaroslav
Svozil