st 22.9.2021
MUZ

Další pohárové drama: Vltavín - Baník 2:5

Znovu drama a prodloužení, ale i postup. Baník nakonec na půdě třetiligového Loka Vltavín v Holešovicích vyhrál vysoko 5:2, ale heroicky bojující domácí třetiligista mu cestu do čtvrtého kola notně ztížil.

Ondřej Smetana zvolil tým složený z hráčů, kteří v pátek v Olomouci nenastoupili v základu, jenže v prvním poločase rozdíl dvou soutěží na trávníku nebyl moc patrný. Domácí Loko bylo dokonce nebezpečnější a dvakrát bylo velice blízko vedoucímu gólu.

V 10. minutě sklepl Veselý míč hlavou pod sebe Tichému, které se zalekl tutové příležitosti a z malého vápna přestřelil. O tři minuty už Vltavín skoro jásal, ale po Trávníčkově ráně z šestnáctky zachránila Baník tyčka.

Kombinaci Baníku limitoval a zpomaloval poněkud těžší hrbolatý terén, ale v nastavení první půle to přece jen vyšlo. Muhammed Sanneh dloubnul balon za obranu na křídlo Adamu Jánošovi a jeho přihrávku do volného prostoru před bránou zkušeně uklidil do sítě Ondřej Chvěja.

Když hned po změně stran naservíroval Jánoš další lahůdkový centr k nohám Jiřího Klímy, který z voleje pálil pod břevno, vypadalo to už na klidný postup.

Ale Vltavín se znovu postavil na kolena. Jeho nejlepší střelec Pejša dělal Baníku velké starosti a Viktor Budinský mu zhatil dvě gólové šance. V 81. minutě už ale ani ostravský gólman nedosáhl na hlavičku Matějky, která o tyč zapadla za čáru.

Okamžitě nato šel sám na bránu Yira Sor, ale Štorc jeho střelu nohou vyrazil, a tak v 86. minutě Pejša z podobné situace jako Matějka přesnou hlavičkou k tyči vyrovnal. Outsider byl v euforii, v závěru řádné hrací doby dostal hosty ještě pod tlak a vytvořil si nebezpečný závar na malém vápně.

Prodloužení už ale ovládl Baník. Po úniku a centru Sora posoudil sudí zákrok brankáře na Petra Jaroně jako nedovolený a Chvěja z penalty ve 102. minutě bezpečně skóroval.

Hosté pak dominovali hlavně rychlostí. Sor si ve 111. minutě strčil míč do běhu, utekl obránci, brankáři udělal kličku a do prázdné brány zvýšil na 4:2. Podobně vypadal i pátý gól: mladík Smékal zleva obešel beka, navedl si balon doprostřed vápna a pak po zemi k tyči uzavřel skóre.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

Ondřej Smetana: „Postoupili jsme, to je podstatné, ale představovali jsme si to samozřejmě jinak. Jak výkon, tak výsledek. Sami jsme si to dnes zkomplikovali. Vina jde dnes i za mnou, že jsem za stavu 2:0 byl možná i zbrklý se střídáním. Ve finále jsme to ale zvládli a postoupili a pro mladé kluky, kteří tam šli a zažili si takový zápas, to byla velká škola. A mám i za ně radost, že se v prodloužení podíleli na dvou gólech."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

22.
středa
září
Loko Vltavín VS Baník
MOL Cup

Statistiky

Poločas: 0:1
Branky: 81. Matějka, 86. Pejša - 45.+1 Chvěja (Jánoš), 47. Klíma (Jánoš), 102. Chvěja z penalty, 111. Sor, 119. Smékal. Rozhodčí: Dubravský – Volf, Pfeifer. ŽK: Trávníček, Matějka, Štorc - Buchta, Jánoš, Chvěja, Smékal.
Diváci: 740

Sestavy

Loko Vltavín

Štorc – Kühnel (81. Freisler), Čejda, Kokeš (66. Mysliveček), Podzimek – Veselý, Matějka, Trávníček (66. Šípek), Tichý (81. Klimenda), Kuchař (66. Jaroš) – Pejša.

FC Baník Ostrava

Budinský – Sanneh, Pokorný (60. Svozil), Harušťák, Granečný – de Azevedo (60. Juroška), Chvěja, Jánoš, Budínský (60. Sor), Buchta (69. Jaroň) – Klíma (69. Smékal).
16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
66
Denis
Granečný
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe
32
Lukáš
Budínský
17
Muhammed
Sanneh
33
Ondřej
Kukučka
5
Adam
Jánoš
30
Viktor
Budinský
11
Nemanja
Kuzmanović
22
Filip
Kaloč
13
Roman
Potočný
6
Daniel
Tetour
12
Radovan
Murin
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
7
Ondřej
Chvěja
4
Yira
Sor
99
Ladislav
Almási
8
Jaroslav
Harušťák
19
David
Lischka
21
Jiří
Klíma
20
Jakub
Pokorný
23
Jaroslav
Svozil