so 1.9.2018

Cenný bod zpod Ještědu: Liberec-Baník 0:0

Popáté za sebou zůstal Baník v této sezoně neporažen. Na hřišti Slovanu Liberec uhrál cennou remízu 0:0. Byl to první bezbrankový zápas, který v této sezoně nejvyšší soutěž poznala. A páté čisté konto pro ostravskou defenzivu.

Na hřišti to byl od první minuty především boj o každý metr uprostřed hřiště. Oba týmy se vzájemně velice pozorně hlídaly a defenzivy dlouho převyšovaly veškeré ofenzivní snažení. Prvním, kdo se na hřišti osmělil, byl Daniel Holzer, jenž to na libereckého gólmana Hladkého vyzkoušel levačkou z nějakých osmnácti metrů. Hladký jeho pokus lapil do rukavic.

A pak se zase dlouho především bojovalo. Baník stále velmi pozorně bránil. Do prvního náznaku šance se soupeř dostal až po půlhodině hry. Malinský poslal pas na zadní tyč, odkud se jej snažil vrátit před branku Potočný. Jan Laštůvka si situaci pohlídal a míč chytil.

A pak předvedl Baník velice hezkou akci. Rozehrál ji Jiří Fleišman, který se velmi šikovně zbavil atakujících libereckých hráčů. Posunul Danielu Holzerovi a jeho centr se snažil uklidit do branky Martin Fillo. Mířil těsně vedle!

Ani po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Baník nadále velmi poctivě střežil celé hřiště, nenechal domácím mnoho prostoru a pokoušel se využít některou z možností k rychlému protiútoku. Srdce opravdového sportovce mezitím prokázal Jiří Fleišman. Po souboji s jedním z domácích hráčů ukázal hlavní sudí aut pro Baník. Načež ostravský levý bek gestem sám od sebe přiznal teč a míč přenechal soupeři. Sklidil za to potlesk.

Jana Laštůvku pak prověřil domácí Potočný. Vypálil velmi tvrdě, gólman Baníku jeho ránu vyrazil. Breite, který se pokoušel o dorážku, byl v ofsajdu.

O minutu později, v 58. minutě, zacentroval Jiří Fleišman. Míč se v šestnáctce dostal k Dame Diopovi, jenž vystřelil a těsně minul. To byla velká šance Baníku…

V závěru utkání se domácí pokoušeli zintenzivnit tlak. Největší možnost měl Potočný, jeho hlavička letěla těsně vedle. Snažení domácího Peška, jenž se už už probíjel ostravskou šestnáctkou, baníkovská defenziva nakonec zastavila, a tím pádem se Baník se svými fanoušky mohl těšit z dalšího získaného bodu.

BOHUMIL PÁNÍK: „Pro nás je bod velice cenný. Liberec jde nahoru, měli jsme je vysledované, ale v první půli nám uteklo prvních patnáct, dvacet minut, kdy nás dostupovali a my jsme nedokázali rozvinout přechodovou fázi. Nějak jsme to přežili. Ve druhé půlce tam byly závary před naší brankou. Domácí pak poslali do hry třetího útočníka, my jsme pak nasadili třetího stopera. Dneska nám scházela větší jiskra na to, abychom mohli pomýšlet na vítězství.“