so 16.3.2019

Čekání na výhru trvá: Baník - Mladá Boleslav 1:1

Ostravský Baník po třech utkáních, v nichž vyšel naprázdno, bodoval. Chtěl však víc, ze zápasu s Mladou Boleslaví vytěžil jen bod za remízu 1:1. Domácí sice rychle vedli, před poločasem však náskok ztratili a už si jej nedokázali vzít zpět.

Baník vyrukoval do důležitého utkání s několika změnami v sestavě. Vynucenými i plánovanými. Chyběl Milan Baroš, jehož do zápasu nepustily zdravotní potíže. Scházel i zraněný Lukáš Pazdera. Trenér Bohumil Páník se navíc rozhodl obměnit rozestavění a vyrazil do souboje se třemi obránci.

Domácí celek začal utkání velice aktivně. Robert Hrubý poslal hned v úvodu před Šedovu branku několik nebezpečných míčů. Ve 4. minutě zahrál rohový kop, na který si naskočil Václav Procházka a hlavou otevřel skóre.

Baník byl i nadále aktivnější, hosté se do příležitosti dlouho nedostali, ve 24. minutě však měli jednu velikou. Ladra dostal míč nádherně za ostravskou defenzivní linii, naběhl si za ni a najednou se řítil sám na Jana Laštůvku. Ostravský gólman proti jeho zakončení výborně zasáhl a míč vyrazil.

Byl to znovu Ladra, díky němuž se hosté o chvíli později dostali do šance i podruhé. Po rohovém kopu se dostal v šestnáctce Baníku k míči a pálil nad!

Bylo na čase, aby se slova znovu ujal domácí celek. A tento úkol na sebe vzala dvojice Jiří Fleišman – Jakub Šašinka. První jmenovaný zahrál do šestnáctky zajímavý míč a druhý jej našel hlavou a poslal na Šedovu branku. Mladoboleslavský gólman se natáhl, odrazil a… Šašinkovu hlavičku vyrazil.

Ve 36. minutě chybělo velmi málo hlavičkujícímu Diopovi, miřil nad.

A dvě minuty před poločasem hosté vyrovnali.

Na své levé straně se uvolnil Přikryl, poslal před ostravskou branku míč, který Komličenko přiťukl Mešanovičovi. A ten osamocený zblízka propálil Jana Laštůvku.

Ve druhé půli se na velkou šanci čekalo až do 65. minuty. Dostal se do ní Jakub Šašinka. Míč mu do dobré pozice v šestnáctce poslal znovu Jiří Fleišman. Šašinka balon zpracoval, z otočky vystřelil, gólman Šeda se po ráně natáhl a stačil ji chytit.

O chvíli později to Jakub Šašinka zkoušel po centru Martina Filla přes hlavu. Branku trefil, střele však chybělo víc důrazu, aby ji Šeda nestačil v klidu pokrýt.

Stejně tak si na druhé straně v klidu poradil Jan Laštůvka s Takácsovou hlavičkou.

Baník se snažil vstřelit vítězný gól, útočil ze všech možných stran, ale do velké šance už se nedostal. Zaujala ještě krásná táhla střela Denise Granečného, který vypálil z voleje ze třiceti metrů. O kousek minul.

Víc už druhý poločas nenabídl a Baník bere z duelu s Mladou Boleslaví stejně jako na podzim jen bod.

BOHUMIL PÁNÍK: "Viděli jsme zajímavý zápas, hrál se útočný fotbal z obou stran. Myslím si, že s předvedenou hrou můžeme být tentokrát spokojeni, někteří naši hráči předvedli výborné výkony. Bohužel tomu z naší strany chyběl jeden gól navíc. Měli jsme asi více šancí než Mladá Boleslav. I když to jejich ofenzivní duo Mešanovič - Komličenko je velmi nebezpečné. Tam chvíli zaváháte a soupeř to trestá. Bohužel, s výsledkem navzdory dobrému výkonu nemůžeme být spokojeni. Není takový, jaký jsme si představovali."

JOZEF WEBER: "Domácí na nás vyrukovali se třemi obránci a přiznám se, že nás to trochu zaskočilo. Znám trenéra Páníka a vím, že je to konzervativní trenér. Baník byl dvacet minut lepším týmem, navíc se dostal brzy do vedení. Ze standardky, což mě mrzí. Do konce poločasu jsme ale stačili vyrovnat a ve druhé půli jsme měli takových dvacet třicet minut herně navrch. Baník se pak ale znovu dostal do tlaku a mohl strhnout vítězství na svou stranu. Oceňuju, že oba týmy hrály až do konce na vítězství."