so 3.8.2019

Béčko začalo remízou

Remízou 1:1 v Novém Městě na Moravě se po sedmi letech do MSFL vrátila rezerva Baníku. Na hřišti Vrchoviny po gólu Radovana Lokšy vedla, domácí zanedlouho po výměně stran ale dokázali srovnat Dubou.

I start záložního celku Baníku přilákal na místní poměry do ochozů nevídaných 515 diváků včetně několika aktivně fandících baníkovců, kteří už po čtvrhodině viděli vedoucí branku hostů. K Lokšovi v 15. minutě propadl centr z levé strany a hostující útočník potvrdil pověst střelce, když míč poslal pod padajícího brankáře.

Baník si vytvářel i další slibné příležitosti, ve kterých figuoval zejména Bolf. Ale ve 24. minutě pálil po Lokšově přihrávce mimo, ve 40. minutě jeho pokus zblokoval obránce a těsně před pauzou mu chyběly decimetry na Lokšův centr.

Vrchovina udeřila v 53. minutě po standardní situaci, kterou hlavičkou zakončil Duba. Vyrovnaný duel pak stejný hráč mohl v 62. minutě i otočit, ale jeho výpad zlikvidoval Murin.

Baník si tak na začátek sezony v nové soutěži připsal bod.

DANIEL TCHUŘ: “Jsme zklamaní, že jsme zápas nevyhráli. Měli jsme to zvládnout. Ujali jsme se brzo vedení, bylo to pak jenom o tom vstřelit druhý gól. Měli jsme na to dostatek šancí. Běželi jsme čtyřikrát sami na branku, ale nic z toho... Domácí byli ale houževnatým soupeřem, nedali nám nic zadarmo. Do konce zápasu to bylo otevřené. Bod z venku bereme.”