ne 21.8.2022

Béčko zabralo - první body a pět gólů

Béčko se na třetí pokus v MSFL dočkalo výhry a prvního bodového zisku. Svěřenci Milana Chalupy rozstříleli Velké Meziříčí 5:0.

Za stálého deště si Baník sice rychle vytvořil územní převahu, ale než prolomil hostující obranu, zabralo to téměř celý první poločas. Za stavu 0:0 navíc pohrozili hosté, ale Dolejš naštěstí z brejku do otevřené obrany křižným pokusem minul tyč Hrubého brány.

Baníkovci se s přibývajícím časem stále více dostávali do koncovky. A to hlavně zásluhou dorážek z druhé vlny, ale Říha ani Smékal míč do sítě nedopravili. Povedlo se to až Stanleymu, který zblokovanou přihrávku Miškoviče napálil z 18 metrů levačkou po zemi k tyči.

Pak dvě šance neproměnil Marek Jaroň, ale v 65. minutě uplatnil své rychlostní schopnosti Smékal, předběhl obránce a obstřelil brankáře Lancmana.

To už se Baník uklidnil a naplno převzal otěže zápasu. Přišla ještě řada šancí a tři góly hlavou. Stoklásek v 72. minutě po rohu hlavičkou z malého vápna překonal Lancmana potřetí, střídající Barkov pak hlavou uklidil do sítě Zálešákův centr a v 83. minutě Temel hlavou poslal za záda brankáře Fulnekův centr po rohu rozehraném nakrátko.

Milan Chalupa: "S prvním poločasem moc spokojeni být nemůžeme. Naše rozehrávka byla zdlouhavá, měli jsme moc zbytečných doteků, takže nám chyběla přímočarost, málo jsme otáčeli těžiště hry. Takže jsme útočili do konsolidovaného obranného bloku. Přesto jsme si vytvořili dostatek situací, aby náš poločasový náskok byl vyšší než o gól. Po změně stran jsme hru zrychlili. Soupeř to více otevřel a my si pomohli brejky a standardními situacemi. Byli jsme důraznější v předbrankovém prostoru, konečně nám tam padly nějaké góly."

0Martin Hrubý90000

21.
srpna
Baník B VS FC Velké Meziříčí
MSFL

Poločas: 1:0
Branky: 42. Chukwudi, 65. Smékal, 72. Stoklásek, 80. Barkov, 83. Temel. Rozhodčí: Vejtasa – Grečmal, Silný.