st 25.5.2022

Béčko vyhrálo i v Uherském Brodu

Pět zápasů venku za sebou, třináct bodů z toho! Juniorka završila dlouhou šňůru venkovních utkání vítězstvím v Uherském Brodu 2:0.

Už bez svých odpočívajících nejlepších kanonýrů Petra Jaroně a Daniela Smékala měli trenéři starosti s obsazením postu hrotového útočníka, ale i v improvizované sestavě si poradili.

Baníkovci se chopili aktivity od prvních minut, ale zformovanou defenzívu domácích dokázali přelstít až ve druhém poločasu. Během necelých pěti minut se prosadili nejprve Kulig, který gólem oslavil návrat na trávník po dlouhodobém zranění kolena, a následně i Sotorník.

Hosté dvoubrankové vedení kontrolovali až do konce a nepustili soupeře do hry. V neděli se po pěti týdnech opět představí doma proti Rosicím.

Milan Chalupa: “K zaslouženému vítězství jsme se prokousali poctivou defenzivní činností a trpělivostí v ofenzivě. Vzhledem k tomu, že nemáme k dispozici klasického útočníka, vsadili jsme na rotaci ofenzivních hráčů. Zpočátku jsme se v kombinaci v předfinální fázi hledali, domácí hráli z hlubokého bloku, pak se na tento způsob hry kluci adaptovali a byli jsme nebezpeční i v koncovce. S výkonem jsme spokojeni.”

25.
středa
května
Uherský Brod VS Baník B
MSFL

Poločas: 0:0
Branky: 52. Kulig, 56. Sotorník. Rozhodčí: Gasnárek – Ogorník, Poláček. ŽK: Švrček, Flasar - Holaň.