pá 16.6.2023

Béčko v derniéře rozstřílelo Znojmo

Osmigólovým vítězstvím na půdě Znojma se se sezonou 2022/23 rozloučila rezerva Baníku Ostrava. Konečným výsledkem Znojmo - Baník 0:8 Slezané vyrovnali sezonní střelecký rekord z nedávného derby s Vítkovicemi, které skončilo také vítězstvím Baníku 8:0.

Baník otevřel skóre už ve 2. minutě, kdy precizní přihrávku z pravé strany na malé vápno před prázdnou branku využil Radim Šudák. Velmi podobným způsobem vstřelil stejný hráč druhý gól Baníku v 19. minutě. Poločasový účet uzavřel penalty Roman Zálešák.

Hned po pauze dokonal hattrick Radim Šudák, tentokrát mu přesný míč ke vzdálenější tyči přiletěl z levé strany a zbytek utkání proměnili hosté ve svou střeleckou exhibici.

MILAN CHALUPA: "Věděli jsme, s čím můžeme uspět, a to se nám podařilo splnit. Výsledek je ovlivněn tím, že jsme hráli až do konce s chutí a energií, kdežto soupeř to po rychlém gólu na 4:0 na začátku druhé půle zabalil. Bylo to krásné a dojemné loučení a výsledek je jen třešničkou na dortu."

0Josef Struhař90000

16.
června
Znojmo VS Baník B

Poločas: 0:3
Branky: 2., 19. a 46. Šudák, 57.a 65. Krupička, 82. a 83. Říha, 45. Zálešák (pen.). Rozhodčí: Cieslar – Kolář, Dorotík. ŽK: Suchý - M. Jaroň.