ne 12.3.2023

Béčko se na čelo nedotáhlo: Baník B - Kroměříž 0:3

Juniorka Baníku souboj s první Kroměříží nezvládla a po bezgólové první půli prohrála 0:3. Od 60. minuty navíc dohrávala bez vyloučeného Petra Jaroně.

Už v první půli byly k vidění gólové příležitosti, a to na obou stranách. Nejdříve se blízko gólu ocitl aktivnější Baník. Po rychlé akci Petra Jaroně se dobře uvolnil Jan Juroška, poslal nebezpečný balon před branku a u vzdálenější tyče zakončoval David Buchta. Zdálo se, že mu ve vstřelení gólu už nic nezabrání, ale gólman Dostál předvedl s pomocí tyče vynikající zákrok.

Vzápětí si na dlouhý výkop za obranu Baníku naběhl kroměřížský Šimon Chwaszcz a s míčem na noze šel sám na Martina Hrubého. Ten jej skvělým způsobem vychytal!

Brzy po půli přišla série chyb v rozehrávce a hosté ji trestali. Tomáš Matoušek přiťukl Chwaszczovi, a ten zblízka otevřel skóre.

V 60. minutě se nechal zbytečně vyloučit Petr Jaroň, což se ukázalo jako zlomový okamžik zápasu. Hosté už pak měli zápas zcela v režii, leccos ještě zachránil Martin Hrubý v brance, nicméně další dvě Chwaszczovy trefy určily konečný výsledek.

MILAN CHALUPA: "Zápas jsme nezvládli mentálně. První poločas jsme zvládli slušně, měli jsme víc šancí než Kroměříž, ale nedali jsme. Vyčítám si poločasové střídání, kdy jsme stáhli Drozda, který měl žlutou kartu a my jsme ve středu hřiště nechtěli upouštět od agresivní hry. Po tomto střídání to nebylo ono. Dostali jsme pak gól po chybě v rozehrávce a bohužel jsme se pak nechali školácky vyloučit, a tím se utkání zlomilo. Tento moment rozhodl."

0Martin Hrubý90300

12.
března
Baník B VS Kroměříž
MSFL

Poločas: 0:0
Branky: 49., 74. a 87. Chwaszcz. Rozhodčí: Proske - Dedek, Habermann. ŽK: Drozd, Říha,Zálešák - Červenka, Tiahlo. ČK: 60. P. Jaroň.