st 1.6.2022

Béčko s Otrokovicemi smírně 2:2

Baník v předehrávce 33. kola MSFL s Otrokovicemi na Bazalech remizoval 2:2. Dvakrát prohrával, ale góly Marka Jaroně a Jana Fulneka vždy srovnal.

Domácí vstoupili na trávník aktivněji, ale první velkou možnost měli hosté. Po rohovém kopu hlavičkoval z malého vápna Dekleva a Číž tak tak míč zkrotil na lajně. Baník z protiútoku reagoval Zálešákem, který také hlavou po Fulnekově centru mířil do tyčky.

Šance se střídaly na obou stranách. V 28. minutě po dlouhém míči za obranu vpadl do týla ostravské obrany Vintr, ale jeho střelu Číž vyrazil na roh. Po němž se však v malém vápně na bližší tyči hlavičkou prosadil Zedníček a balon trochu nečekaně přes několik hráčů doputoval až do sítě.

Baník naštěstí dlouho na vyrovnání nečekal. Neujala se sice Zálešákova šajtle, v 36. minutě však míč ve vápně sklepnul Fulnek k Jaroňovi, jenž bez přípravy míč zkušeně umístil po zemi k tyči.

S narůstajícím časem se množily i příležitosti. Baník krátce po změně stran mohl otočit skóre Holaněm a Yusufem, ale oběma v koncovce pár decimetrů scházelo. V 69. minutě ale propadl balon za domácí obranu a Suchý stihl přehodit vybíhajícího Číže.

Ale i podruhé na inkasovaný gól Baník odpověděl rychle a v 78. minutě se do Holaňovy přihrávky ve vápně ukázkově z voleje opřel Fulnek a bylo srovnáno.

V závěrečné desetiminutovce bylo rušno před oběma brankami, každý z týmů měl minimálně jednu šanci utkání strhnout na svou stranu, ale remíza už zůstala.

Milan Chalupa: "Dnes jsme vyrobili spoustu chyb. V defenzívě jsme měli problémy s dlouhými nákopy soupeře a standardními situacemi, v ofenzívě jsme kazili jednoduché přihrávky v přechodové fázi a i přes řadu nadějných situací jsme nebyli produktivní. Zápas jsme si zkomplikovali tím, že se soupeř dvakrát dostal do vedení, poté kouskoval hru, víc se nehrálo, než hrálo a my se nedostali do potřebného tempa. Klukům nelze upřít snahu, ale s kvalitou jsme se dnes nepotkali."

1.
června
Baník B VS Zlínsko

Branky: 36. M. Jaroň, 78. Fulnek - 30. Zedníček, 68. Suchý. Rozhodčí: Bebenek - Dudek, Páral. ŽK: Holaň, Fulnek - Suchý, Chovan, Zedníček.