ne 9.4.2023

Béčko s Hlučínem bez gólů

Slezské derby v MSFL mezi juniorkou Baníku a Hlučínem zůstalo bez vítěze. Oba týmy v neděli před obědem na Bazalech remizovaly 0:0 a trvá jejich čtyřbodový rozestup za vedoucí Kroměříží.

Baník před zaplněnou tribunou na Bazalech přebral krátce po výkopu aktivitu, ale územní a kombinační převahu nedokázal zúročit. I když byl několikrát balón ve vápně, vždy chyběl krok nebo větší důraz a přesnost.

Hlučín byl postupně zatlačen do defenzívy, z ní však podnikal nebezpečné výpady. A v 34. minutě mu to málem přineslo úspěch, Hrubý se však po hlučínském kontru Zajíčkovým pokusem o lob překvapit nenechal.

Ve druhém poločase přišly další šance domácích, během krátké chvilky zakončovali Svozil a Smékal, ale největší příležitost spálil Marek Jaroň, který v 79. minutě po zasekávačce ve vápnu centroval na malé vápno a po teči jednoho z hlučínských hráčů balon líznul tyčku.

Baník tak svou převahu gólově nezúročil a na druhý Hlučín tak nadále ztrácí čtyři body.

Milan Chalupa: “Věděli jsme o kvalitách Hlučína i způsobu jeho hry. Hru v poli jsme zvládli velmi dobře a kdyby se hrálo na umělecký dojem, byli bychom spokojeni. O bodech se však rozhoduje v předbrankovém prostoru. Před vlastní brankou jsme obstáli a těší nás nula vzadu. V ofenzivní části pokutového území se nám dařilo dostávat do šancí, bohužel jalová produktivita nás stála výsledek i body. Je to škoda, zasloužili jsme si vyhrát.