ne 11.8.2019

Béčko podruhé nerozhodně: Baník B - Blansko 1:1

Také ve druhém utkání MSFL dokázalo béčko Baníku Ostrava bodovat, stejně jako v utkání v Novém Městě na Moravě však bere pouze bod za remízu. Utkání s Blanském skončilo 1:1

První poločas byl dlouho vyrovnaný a odbýval se především mezi oběma šestnáctkami. Hosté byli blízko gólu ve 35. minutě, míč však skončil na tyči ostravské branky. Domácí mohli kontrovat o šest minut později, hlavičku Davida Buchty chytil blanenský gólman Doležal. Po přestávce už byl viditelně aktivnější Baník. V 54. minutě se po levé straně prosadil Russmann, poslal míč před branku a celá akce vyústila v tvrdou ránu Martina Foltyna, jenž však mířil nad. Stejně jako o chvíli později Dominik Hasala.

V 62. zakroutil míč nebezpečně na branku Blanska Michal Velner. Doležal vyrážel na roh.

Pak se domácí dopustili zbytečné chyby. Rezultoval z ní přímý kop, hosté si v šestnáctce Baníku vyhověli, a přiťuknutý míč napálil do branky Radovana Murína Daniel Přerovský - 0:1.

Baníku se podařilo vyrovnat. Nejdříve sice domácí pohrdli velkou šancí a ani z malého vápna se jim nepodařilo trefit branku, pak však přišla 84. minuta, v níž dokázal centr z levé strany uklidit do branky Miroslav Pak.

Domácí toužili obrat dokonat, šance ale měli i hosté. Po rychlé akci se do šestnáctky vřítil Ondřej Paděra, jeho tvrdou střelu gólman Murin vyrazil. A v poslední minutě nedotáhli hosté do konce velmi nadějně rozehraný brejk. A tak se nakonec body po remíze 1:1 dělily.

DANIEL TCHUŘ: “Jsme zklamaní, že ani ve druhém zápase, a hlavně v prvním domácím, jsme to neuhráli na tři body. Blansko jsme tlačili a kluci šli na krev, chyběla nám ale kvalita v poslední třetině hřiště. Jakmile jsme se tam dostali, proti zhuštěné obraně v prostoru, kde bylo hodně hráčů, jsme se nedokázali prosadit. Znovu jsme dostali gól ze standardní situace, to mě mrzí. Tím spíš, že jsme měli jednoznačně na to, abychom zápas vyhráli.”