ne 17.10.2021

Béčko padlo se Znojmem

Po devíti zápasech bez prohry přišel tvrdý pád. Záloha Baníku na Bazalech podlehla Znojmu 2:4, přestože po půlhodině hry o dva góly vedla. V příštím kole ji čeká derby v Hlučíně.

Než se zápas začal ubírat očekávaným směrem, musel domácí brankář Budínský předvést pohotový a bravurní zákrok proti hlavičce jednoho ze znojemských hráčů. Prakticky z protiútoku dostal balon i s přispěním otálejících hostujících beků za obranu Jaroň a sám před gólmanem Przybysem si už věděl rady.

Pak započaly domácí komplikace: během minuty se zranili a museli střídat Sor a Stoklásek. Ale ve 34. minutě byl v pokutovém území faulován po akci Sanneha Martiník a Smékal razantní dělovkou pod břevno zajistil Baníku už dvoubrankové vedení.

Zdálo se, že utkání prvního s posledním spěje k očekávanému rezultátu, avšak kontaktní gól pře přestávkou zápletku oživil. Také hosté kopali penaltu a i Štrombach s ní naložil chladnokrevně - 2:1.

Druhý poločas juniorům vůbec nevyšel. Štrombach dokonce přímo z rohového kopu po hodině hry nachytal celou ostravskou jedenáctku a bylo vyrovnáno.

Jihomoravané zanedlouho byli blízko třetímu gólu, ale Oklešťkovi překazil radost Budinský. Možnost měl i domácí Harušťák, ale ani on v 83. minutě nestrhl skóre na domácí stranu, a tak osud utkání určilo až nastavený čas. V něm se nejprve po červené kartě za zákrok na gólmana musel poroučet z trávníku Kostka a Znojmo svou minipřesilovku přesto stihlo využít, když v 93. minutě Russmann zakončil z šestnáctky brejk přízemní křížnou střelou k tyči. V posledních sekundách se pak po levé straně prodral do vápna opět Štrombach a zkompletoval svůj hattrick.

Tomáš Hejdušek: “Dneska nás zápas bolel výsledkově i fyzicky. Alfou a omegou neúspěchu byl fakt, že jsme nechodili do soubojů naplno. Tím jsme přicházeli o míče, a navíc si přivodili i zranění.”

0Viktor Budinský90400

17.
října
Baník B VS Znojmo
MSFL

Poločas: 2:1
Branky: 18. Jaroň, 35. Smékal z penalty – 37. Štrombach z penalty, 61. Štrombach, 90.+3. Russmann, 90.+5. Štrombach. Rozhodčí: Vejtasa – Kotala, Dudek. ŽK: Holaň, Smékal - Goncalves, Prokeš, Štrombach, Krakovčík. ČK: 90.+1. Kostka.